WTA Miami: pierwsze zwycięstwo Magdaleny Rybarikovej od sierpnia. Mecz Bianki Andreescu odwołany

Magdalena Rybarikova odrodziła się ze stanu 1:6, 3:5 i wyeliminowała Natalię Wichliancewą w I rundzie turnieju WTA Premier Mandatory w Miami. Z powodu deszczu odwołany został mecz Bianki Andreescu z Iriną-Camelią Begu.

Magdalena Rybarikova Getty Images / Jordan Mansfield / Na zdjęciu: Magdalena Rybarikova
W Miami Magdalena Rybarikova (WTA 74) odniosła pierwsze zwycięstwo od sierpnia. Miała serię dziewięciu z rzędu przegranych spotkań. W tym roku odpadła w I rundzie w Brisbane, z Australian Open i w Indian Wells. Na Florydzie również była blisko porażki. Podniosła się ze stanu 1:6, 3:5 i pokonała 1:6, 7:5, 7:6(4) Natalię Wichliancewą (WTA 104). Słowaczka straty odrabiała również w trzecim secie (z 2:4). Dla Rybarikovej to pierwszy wygrany mecz na Florydzie od 2013 roku. Kolejną rywalką półfinalistki Wimbledonu 2017 będzie Julia Görges (nr 15).

Dajana Jastremska (WTA 37) wygrała 6:3, 6:2 z Jekateriną Aleksandrową (WTA 57). W ciągu 66 minut Rosjanka zdobyła tylko pięć z 21 punktów przy swoim drugim podaniu. Ukrainka wykorzystała pięć z ośmiu break pointów. W lutym 18-latka z Odessy zdobyła tytuł w Hua Hin, a następnie odpadła w I rundzie w Dubaju i Indian Wells. Jastremska podwyższyła na 3-1 bilans meczów z Aleksandrową. Dla Ukrainki to trzeci występ w imprezie rangi Premier Mandatory i wygrała pierwsze spotkanie. Kolejną jej rywalką będzie Ashleigh Barty (nr 12).

Pauline Parmentier (WTA 55) zwyciężyła 4:6, 6:1, 7:6(4) Margaritę Gasparian (WTA 75). W trzecim secie Rosjanka z 0:4 wyrównała na 5:5 po obronie piłki meczowej. W tie breaku Francuzka od 1-3 zdobyła sześć z siedmiu kolejnych punktów. W trwającym dwie godziny i 16 minut meczu 33-latka z Paryża wykorzystała siedem z 15 break pointów i zdobyła o sześć punktów więcej (98-92). W II rundzie Parmentier zagra z Elise Mertens (nr 16).

Monica Puig (WTA 61) przegrała 3:6, 1:6 z 17-letnią Xiyu Wang (WTA 190). W ciągu 67 minut Chinka zdobyła 21 z 29 punktów przy swoim pierwszym podaniu i zamieniła na przełamanie pięć z 10 szans. Kolejną przeciwniczką mistrzyni juniorskiego US Open 2018 będzie Kiki Bertens (nr 7). Dla Wang to pierwszy występ w imprezie rangi Premier Mandatory.

Trzy mecze zostały przerwane z powodu deszczu. Wiera Łapko (WTA 64) obroniła piłkę meczową i objęła prowadzenie 5:7, 7:6(7), 1:0 w starciu z Alize Cornet (WTA 53). Anna-Lena Friedsam, dla której to pierwszy występ w głównym cyklu od Australian Open 2018, wygrała 6:4 pierwszą partię z Ajlą Tomljanović (WTA 40). Petra Martić (WTA 52) i Shuai Zhang (WTA 41) rozegrały tylko dwa gemy.

Kilka meczów zostało odwołanych. Na kort nie wyszła m.in. mistrzyni turnieju w Indian Wells Bianca Andreescu (WTA 24), która miała zmierzyć się z Iriną-Camelią Begu (WTA 70). Dwa tygodnie temu w Kalifornii Kanadyjka wyeliminowała Rumunkę w I rundzie.

Miami Open, Miami (USA)
WTA Premier Mandatory, kort twardy (Laykold), pula nagród 9,035 mln dolarów
środa, 20 marca

I runda gry pojedynczej:

Magdalena Rybarikova (Słowacja) - Natalia Wichliancewa (Rosja, WC) 1:6, 7:5, 7:6(4)
Dajana Jastremska (Ukraina) - Jekaterina Aleksandrowa (Rosja) 6:3, 6:2
Pauline Parmentier (Francja) - Margarita Gasparian (Rosja) 4:6, 6:1, 7:6(4)
Xiyu Wang (Chiny, WC) - Monica Puig (Portoryko) 6:3, 6:1
Wiera Łapko (Białoruś) - Alize Cornet (Francja) 5:7, 7:6(7), 1:0 *do dokończenia
Anna-Lena Friedsam (Niemcy) - Ajla Tomljanović (Australia) 6:4 *do dokończenia
Petra Martić (Chorwacja) - Shuai Zhang (Chiny) 2:0 *do dokończenia