WTA Miami: Caroline Garcia pożegnała Wiktorię Azarenkę. Samantha Stosur lepsza od Madison Keys

Caroline Garcia pokonała Wiktorię Azarenkę w II rundzie turnieju WTA Premier Mandatory w Miami. Samantha Stosur wyeliminowała Madison Keys. Petra Kvitova w dwóch setach odprawiła Marię Sakkari.

Caroline Garcia Getty Images / Fred Lee / Na zdjęciu: Caroline Garcia
W środę Wiktoria Azarenka (WTA 46) miała przyjemność rozegrać pierwszy mecz na najważniejszym korcie Hard Rock Stadium. Białorusinka wygrała w trzech setach z Dominiką Cibulkovą. W II rundzie była liderka rankingu przegrała 3:6, 4:6 z Caroline Garcią (WTA 21). W pierwszym secie Azarenka z 0:5 zbliżyła się na 3:5 i miała break pointa na 4:5. Francuzka zmarnowała trzy piłki setowe (przy 40-0), ale czwartą wykorzystała. W drugiej partii Białorusinka z 1:3 wyrównała na 4:4, ale końcówka należała do Garcii.

W trwającym 96 minut meczu Garcia obroniła siedem z 10 break pointów, a sama wykorzystała pięć z dziewięciu szans na przełamanie. Było to jej drugie spotkanie z Azarenką. W ubiegłym sezonie w Cincinnati z wygranej również cieszyła się Francuzka. Tenisistka z Lyonu po raz trzeci awansowała do III rundy w Miami (2014, 2016). Białorusinka to trzykrotna mistrzyni tej imprezy (2009, 2011, 2016).

Kolejną rywalką Garcii będzie Julia Görges (WTA 15), która pokonała 6:4, 7:5 Magdalenę Rybarikovą (WTA 74). W pierwszym secie Niemka wróciła z 2:4. W trwającym 95 minut spotkaniu zaserwowała 10 asów i zdobyła 25 z 33 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Garcia wygrała oba dotychczasowe mecze z Goerges.

Madison Keys (WTA 16) przegrała 4:6, 6:4, 4:6 z Samanthą Stosur (WTA 83). Australijka mogła zwyciężyć w dwóch setach, bo prowadziła 6:4, 4:0. Straciła sześć gemów z rzędu. W decydującej partii wróciła z 2:4 i podwyższyła na 3-0 bilans spotkań z Amerykanką. W trwającym dwie godziny i osiem minut meczu Keys zaserwowała 16 asów, ale siedem razy straciła serwis. W III rundzie dojdzie do starcia tenisistek z antypodów. Stosur zmierzy się z Ashleigh Barty (WTA 11), która pokonała 6:4, 6:1 Dajanę Jastremską (WTA 37). Obie zawodniczki miały po siedem break pointów. Australijka oddała podanie dwa razy, a sama uzyskała siedem przełamań.

Petra Kvitova (WTA 2) wygrała 6:1, 6:4 z Marią Sakkari (WTA 49). W drugim secie Czeszka wróciła ze stanu 0:2. W ciągu 69 minut zaserwowała pięć asów, zdobyła 20 z 28 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała cztery z pięciu break pointów. W III rundzie wiceliderka rankingu zagra z Donną Vekić (WTA 25), która podniosła się z 0:3 w pierwszej partii i pokonała 6:3, 6:3 Sarę Sorribes (WTA 78). Kiki Bertens (WTA 8) oddała pięć gemów 17-letniej Xiyu Wang (WTA 190). Holenderka posłała pięć asów, zgarnęła 21 z 24 punktów przy własnym pierwszym podaniu i odparła dwa break pointy.

Poza tym drugiego dnia turnieju dokończono I rundę. Alaksandra Sasnowicz (WTA 36) zwyciężyła 4:6, 7:5, 6:4 Viktoriję Golubić (WTA 77) po dwóch godzinach i 37 minutach. Szwajcarka popełniła 10 podwójnych błędów, a Białorusinka miała ich dziewięć. Tenisistka z Mińska zaserwowała też dziewięć asów, a jej rywalka tylko jednego. W spotkaniu było 13 przełamań, z czego siedem dla Sasnowicz, która w II rundzie zagra z Karoliną Woźniacką (nr 13).

Mistrzyni imprezy z 2017 roku Johanna Konta (WTA 38) pokonała 6:1, 6:4 Jessicę Pegulę (WTA 90). Brytyjka zdobyła 31 z 38 punktów przy swoim pierwszym podaniu i obroniła cztery z pięciu break pointów. Tatjana Maria (WTA 62) wróciła z 0:3 w pierwszym secie i wygrała 6:4, 6:1 z Anną Karoliną Schmiedlovą (WTA 65). W ciągu 87 minut Niemka zamieniła na przełamanie pięć z 10 szans.

Karolina Muchova (WTA 113) wykorzystała pięć z 12 break pointów i pokonała 6:3, 6:3 Nao Hibino (WTA 119). W II rundzie Czeszka zmierzy się z Andżeliką Kerber (nr 8). Monica Niculescu (WTA 138) w 69 minut rozbiła 6:1, 6:2 Tamarę Zidansek (WTA 66). Rumunka uzyskała pięć przełamań. Ons Jabeur (WT 58) zwyciężyła 2:6, 6:3, 6:4 Kristynę Pliskovą (WTA 94). Czeszka do drabinki weszła w miejsce Alison van Uytvanck. W ciągu godziny i 43 minut obie tenisistki po cztery razy oddały podanie. Tunezyjka zdobyła o pięć punktów więcej (89-84) i w II rundzie zagra z broniącą tytułu Sloane Stephens (nr 4).

I runda gry pojedynczej:

Alaksandra Sasnowicz (Białoruś) - Viktorija Golubić (Szwajcaria, Q) 4:6, 7:5, 6:4
Tatjana Maria (Niemcy) - Anna Karolina Schmiedlova (Słowacja) 6:4, 6:1
Johanna Konta (Wielka Brytania) - Jessica Pegula (USA, Q) 6:1, 6:4
Ons Jabeur (Tunezja) - Kristyna Pliskova (Czechy, LL) 2:6, 6:3, 6:4
Karolina Muchova (Czechy, Q) - Nao Hibino (Japonia, Q) 6:3, 6:3
Monica Niculescu (Rumunia, Q) - Tamara Zidansek (Słowenia) 6:1, 6:2