Challenger Monterrey: krótka przygoda Michała Przysiężnego. Polak przegrał w godzinę

Michał Przysiężny odpadł w I rundzie rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP Challenger Tour w Monterrey. W poniedziałek Polak w dwóch setach przegrał z Danielem Elahim Galanem.

Marcin Motyka
Michał Przysiężny Materiały prasowe / ADVANTAGE 2100 / Na zdjęciu: Michał Przysiężny
Po raz pierwszy od początku lutego i challengera w Budapeszcie Michał Przysiężny pojawił się na starcie zawodowego turnieju. Polak, aktualnie 600. tenisista rankingu, zdecydował się na występ w imprezie ATP Challenger Tour w meksykańskim Monterrey. W I rundzie trafił na notowanego na 246. lokacie Daniela Elahiego Galana z Kolumbii.

Poniedziałkowy mecz rozpoczął się dla Przysiężnego najgorzej, jak to możliwe. Już w gemie otwarcia Polak oddał serwis, przy break poincie trafiając z bekhendu w siatkę. Tej straty już nie odrobił i przegrał pierwszego seta 6:4. Druga partia zakończyła się takim samym wynikiem i znów o wszystkim zadecydował jeden break dla Elahiego Galana, tym razem wywalczony w siódmym gemie, gdy głogowianin wykonał nieudaną akcję przy siatce.

Pojedynek trwał godzinę. W tym czasie Przysiężny zaserwował dwa asy, miał jedną szansę na przełamanie i jej nie wykorzystał, dwukrotnie oddał podanie oraz łącznie zdobył 47 punktów, o 13 mniej od przeciwnika.

Za występ w turnieju Abierto GNP Seguiros 2019 Przysiężny nie otrzyma punktów do rankingu ATP, zainkasuje natomiast 700 dolarów. W przyszłym tygodniu Polak planuje wystąpić w kolejnym challengerze, w Tajpej. Z kolei Elahi Galan w II rundzie zmierzy się z rozstawionym z numerem szóstym Marcelem Granollersem (ATP 111).

Abierto GNP Seguiros 2019, Monterrey (Meksyk)