WTA Charleston: Belinda Bencić i Jelena Ostapenko w II rundzie. Monica Puig rozbiła Sarę Errani

Belinda Bencić i Jelena Ostapenko łatwo awansowały do II rundy turnieju WTA Premier w Charlestonie. Monica Puig w 56 minut wyeliminowała Sarę Errani.

Belinda Bencić Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: Belinda Bencić
W poniedziałek rozpoczęła się 47. edycja turnieju WTA na zielonej mączce w Charlestonie. Belinda Bencić (WTA 21) w 55 minut rozbiła 6:3, 6:0 Destanee Aiavę (WTA 205). Szwajcarka obroniła trzy z czterech break pointów i wykorzystała sześć z dziewięciu szans na przełamanie. Zdobyła 58 z 89 rozegranych punktów (65 proc.). Kolejną rywalką Bencić będzie Allie Kiick (WTA 146), która w 66 minut pokonała 6:3, 6:0 Pauline Parmentier (WTA 54). Obie tenisistki miały po pięć break pointów. Amerykanka raz straciła podanie, a sama uzyskała pięć przełamań.

Jelena Ostapenko (WTA 31) wygrała 6:1, 6:4 z Johanną Larsson (WTA 88). W ciągu 73 minut Łotyszka popełniła siedem podwójnych błędów, ale przy swoim pierwszym podaniu zgarnęła 28 z 36 punktów. Odparła dwa z trzech break pointów i zaliczyła cztery przełamania. W II rundzie finalistka imprezy z 2017 roku zmierzy się z Shelby Rogers, która pokonała 6:4, 6:2 Jewgieniję Rodinę (WTA 68). W trwającym 69 minut spotkaniu Amerykanka zaserwowała sześć asów i wykorzystała sześć z siedmiu break pointów. W Charleston, gdzie mieszka, wraca po wielomiesięcznej nieobecności spowodowanej kontuzją kolana. To jej pierwszy występ od marca 2018 roku.

Sofia Kenin (WTA 36) zwyciężyła 7:5, 6:4 Sabinę Lisicką (WTA 299). W pierwszym secie Amerykanka wróciła z 3:5 i obroniła piłkę setową w 10. gemie. W ciągu 85 minut odparła pięć z siedmiu break pointów i zamieniła na przełamanie wszystkie cztery okazje. Niemka zdobyła tylko dziewięć z 30 punktów przy swoim drugim podaniu. Lisicka w Charlestonie zdobyła tytuł w 2009 roku. O ćwierćfinał Kenin zagra z Moniką Puig (WTA 63), która w 56 minut rozbiła 6:0, 6:1 Sarę Errani (WTA 209). Portorykanka zniwelowała sześć break pointów i wykorzystała sześć z dziewięciu okazji na przełamanie. Mistrzyni olimpijska podwyższyła na 4-0 bilans meczów z Włoszką.

Mandy Minella (WTA 103) zwyciężyła 3:6, 7:5, 6:0 Annę Karolinę Schmiedlovą (WTA 64). Reprezentantka Luksemburga zdobyła dziewięć gemów z rzędu od stanu 3:6, 4:5. W trzecim secie straciła tylko 13 punktów. W trwającym dwie godziny i 23 minuty meczu było 17 przełamań, z czego 10 dla Minelli. Jessica Pegula (WTA 81) wygrała 1:6, 7:6(4), 6:1 z Iriną Chromaczową (WTA 139). Amerykanka odrodziła się z 1:6, 0:2.

Tamara Zidansek (WTA 65) pokonała 1:6, 6:2, 6:0 Annę-Lenę Friedsam (WTA 674). Słowenka zgarnęła 10 gemów z rzędu od 1:6, 2:2. Kolejną jej rywalką będzie Ajla Tomljanović, pogromczyni Magdy Linette. Tatjana Maria (WTA 59) wygrała 6:2, 7:5 z Natalią Wichliancewą (WTA 112). Niemka wróciła z 2:5 w drugim secie (w ósmym gemie obroniła piłkę setową) i w II rundzie zmierzy się z Madison Keys.

Sara Sorribes (WTA 78) w 65 minut rozbiła 6:0, 6:3 Fanny Stollar (WTA 126). Hiszpanka wykorzystała sześć z 12 break pointów i II rundzie zagra ze Sloane Stephens. Aliona Bolsova Zadoinov (WTA 147) uzyskała cztery przełamania i pokonała 6:3, 7:5 Franceskę di Lorenzo (WTA 167). Taylor Townsend (WTA 83) zniwelowała cztery z pięciu break pointów i zwyciężyła 3:6, 6:2, 6:3 Astrę Sharmę (WTA 142).

Martina Trevisan (WTA 159) w 58 minut rozbiła 6:2, 6:1 Nadię Kiczenok. Włoszka zdobyła 22 z 30 punktów przy drugim podaniu rywalki i wykorzystała siedem z 11 break pointów. Dla Ukrainki był to pierwszy singlowy występ w WTA Tour od sierpnia 2016 roku (Florianopolis). Kolejną rywalką Trevisan będzie broniąca tytułu Kiki Bertens.