Falstart Urszuli Radwańskiej na amerykańskiej mączce. Polka przegrała z siostrą Naomi Osaki

Urszula Radwańska nie miała udanego wejścia w sezon gry na kortach ziemnych. W I rundzie zawodów ITF o puli nagród 80 tys. dolarów w Palm Harbor polska tenisistka przegrała z siostrą aktualnej liderki rankingu WTA, Mari Osaką.

Rafał Smoliński
Mari Osaka Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: Mari Osaka
Wtorkowy mecz opóźnił się z powodu opadów deszczu. W pierwszym secie Mari Osaka (WTA 330) aż trzykrotnie przełamała serwis krakowianki i wygrała pewnie 6:1. Urszula Radwańska (WTA 260) zaprezentowała się z lepszej strony w drugiej partii, lecz nie wykorzystała prowadzenia 4:1 oraz piłki setowej przy własnym podaniu w 12. gemie.

Starsza z sióstr Osaka zwieńczyła pojedynek przy czwartym meczbolu wynikiem 6:1, 7:6(6). Panie spędziły na korcie 90 minut. Zwycięska Japonka zadebiutowała parę tygodni temu w głównym cyklu, bo organizatorzy zawodów Miami Open 2019 przyznali jej dziką kartę. Jej przeciwniczką w meczu II rundy turnieju w Palm Harbor będzie rozstawiona z "dwójką" inna tenisistka Kraju Kwitnącej Wiśni, Kurumi Nara (WTA 177).

Porażka w pierwszej fazie imprezy ITF na Florydzie zmniejsza szansę Uli Radwańskiej na występ w eliminacjach do Rolanda Garrosa 2019. Polka potrzebuje punktów. W najbliższych tygodniach będzie kontynuowała starty na amerykańskich kortach ziemnych. Zagra w Pelham i Dothan.