WTA Monterrey: Kerber, Muguruza, Pawluczenkowa i Azarenka bez strat. Awans Mladenović po dreszczowcu

Andżelika Kerber, Garbine Muguruza, Anastazja Pawluczenkowa i Wiktoria Azarenka bez straty seta awansowały do II rundy turnieju WTA International w Monterrey. Kristina Mladenović wyeliminowała Beatriz Haddad Maię po trzysetowej bitwie.

Andżelika Kerber Getty Images / Sean M. Haffey / Na zdjęciu: Andżelika Kerber
Trzy najwyżej rozstawione tenisistki nie straciły seta w I rundzie turnieju w Monterrey. Andżelika Kerber (WTA 5) wygrała 7:6(4), 6:2 z Kristiną Kucovą (WTA 291). W pierwszym secie Słowaczka z 0:3 wyszła na 5:4, ale w tie breaku Niemka opanowała sytuację. W drugiej partii była liderka rankingu od 2:0 straciła dwa gemy, ale cztery kolejne padły jej łupem. W ciągu 91 minut Kerber zdobyła 19 z 23 punktów przy drugim podaniu rywalki i wykorzystała sześć z 11 break pointów.

Broniąca tytułu Garbine Muguruza (WTA 19) zwyciężyła 6:4, 7:6(4) Elenę-Gabrielę Ruse (WTA 230). W pierwszym secie Hiszpanka wróciła z 1:4. W 10. gemie drugiej partii obroniła trzy piłki setowe. W trwającym godzinę i 43 minuty meczu była liderka rankingu zaserwowała siedem asów, zdobyła 35 z 50 punktów przy swoim pierwszym podaniu i obroniła siedem z 11 break pointów. O ćwierćfinał Muguruza zagra z Margaritą Gasparian.

Anastazja Pawluczenkowa (WTA 33) w 56 minut rozbiła 6:0, 6:3 Annę Blinkową (WTA 117). Tenisistka z Moskwy zgarnęła 25 z 30 punktów przy swoim pierwszym podaniu i zamieniła na przełamanie cztery z sześciu okazji. Pawluczenkowa w Monterrey święciła cztery triumfy (2010, 2011, 2013, 2017). Łatwo do II rundy awansowała też Wiktoria Azarenka (WTA 67), która pokonała 6:4, 6:2 Miyu Kato (WTA 514). W ciągu 74 minut Białorusinka zdobyła 28 z 35 punktów przy własnym pierwszym serwisie i wykorzystała cztery z siedmiu break pointów.

Zobacz także - Charleston: Fręch była blisko sprawienia niespodzianki. Buzarnescu odwróciła losy trzeciego seta ZOBACZ WIDEO Andrew Cole dla WP SportoweFakty: Bratanek dał mi szansę żyć

Kerber to dwukrotna finalistka imprezy. W 2013 i 2017 roku przegrała z Pawluczenkową. Kolejną rywalką Niemki będzie Karolina Muchova (WTA 109), która zwyciężyła 6:4, 5:7, 6:3 Shilin Xu (WTA 206). W trwającym dwie godziny i 19 minut meczu miało miejsce 10 przełamań, z czego sześć dla Czeszki. Pawluczenkowa w II rundzie zagra z Serbką Ivaną Jorović.

Następną przeciwniczką Azarenki będzie Zarina Dijas (WTA 107), która pokonała 7:5, 6:4 Renatę Zarazuę (WTA 243). W pierwszym secie Kazaszka z 0:2 wyszła na 5:2. Przegrała trzy gemy z rzędu marnując po drodze trzy piłki setowe, ale końcówka należała do niej. W drugiej partii Meksykanka z 2:5 zbliżyła się na 4:5 po obronie trzech meczboli, ale w 10. gemie oddała podanie. Mecz trwał godzinę i 53 minuty.

Kristina Mladenović (WTA 66) wróciła z 3:5 w trzecim secie i zwyciężyła 6:4, 1:6, 7:6(5) Beatriz Haddad Maię (WTA 176). W trwającym dwie godziny i 32 minuty meczu Francuzka zdobyła o pięć punktów mniej (102-107), ale awansowała do II rundy. Zmierzy się w niej z Gretą Arn (WTA 403), która zdobyła cztery gemy z rzędu od 3:5 w trzeciej partii i pokonała 7:5, 3:6, 7:5 Larę Arruabarrenę (WTA 102). Węgierka zaserwowała 10 asów i wygrała pierwszy mecz w głównym cyklu od US Open 2012. W 2014 roku Arn zakończyła karierę, ale trzy lata później ją wznowiła.

Alison Riske (WTA 47) przegrała 6:7(6), 1:6 z Sachią Vickery (WTA 134). W pierwszym secie wyżej notowana Amerykanka z 2:4 doprowadziła do tie breaka, a w nim zmarnowała trzy piłki setowe przy 6-3. Drugą partię Vickery mogła wygrać do zera, bo przy 5:0 miała meczbola. Dalila Jakupović (WTA 92) w 67 minut pokonała 6:2, 6:3 Harriet Dart (WTA 136). Słowenka zdobyła 21 z 30 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała sześć z 10 break pointów.

Abierto GNP Seguros, Monterrey (Meksyk)
WTA International, kort twardy, pula nagród 250 tys. dolarów
wtorek, 2 kwietnia

I runda gry pojedynczej:

Andżelika Kerber (Niemcy, 1) - Kristina Kucova (Słowacja, Q) 7:6(4), 6:2
Garbine Muguruza (Hiszpania, 2) - Elena-Gabriela Ruse (Rumunia, LL) 6:4, 7:6(4)
Anastazja Pawluczenkowa (Rosja, 3) - Anna Blinkowa (Rosja) 6:0, 6:3
Wiktoria Azarenka (Białoruś, 5) - Miyu Kato (Japonia, Q) 6:4, 6:2
Kristina Mladenović (Francja, 7) - Beatriz Haddad Maia (Brazylia, Q) 6:4, 1:6, 7:6(5)
Sachia Vickery (USA) - Alison Riske (USA, 4) 7:6(6), 6:1
Karolina Muchova (Czechy) - Shilin Xu (Chiny, Q) 6:4, 5:7, 6:3
Dalila Jakupović (Słowenia) - Harriet Dart (Wielka Brytania) 6:2, 6:3
Zarina Dijas (Kazachstan) - Renata Zarazua (Meksyk, WC) 7:5, 6:4
Greta Arn (Węgry, LL) - Lara Arruabarrena (Hiszpania) 7:5, 3:6, 7:5

Czy Andżelika Kerber awansuje do ćwierćfinału turnieju WTA w Monterrey?