ATP Houston: Bernard Tomic po 23 miesiącach wygrał mecz na mączce. Taylor Fritz nie wykorzystał rozstawienia

Bernard Tomic w dwóch setach pokonał Denisa Kudlę w I rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP 250 w Houston i odniósł pierwsze od niemal dwóch lat zwycięstwo na tej nawierzchni. Marcel Granollers ograł rozstawionego Taylora Fritza.

Marcin Motyka
Bernard Tomic Getty Images / Quinn Rooney / Na zdjęciu: Bernard Tomic
Bernard Tomic nie przepada za grą na kortach ziemnych. Australijczyk woli rywalizować na szybkich nawierzchniach, zwłaszcza na trawie, gdzie może eksponować swoje atuty. Tymczasem w obecnym tygodniu Tomic nie dość, że stanął na starcie turnieju ATP w Houston na nielubianej przez siebie mączce, to jeszcze udanie przeszedł przez I rundę. W poniedziałek pokonał 7:6(8), 7:5 innego tenisistę niezbyt dobrze czującego się na ziemi, Denisa Kudlę.

Dla 26-letniego Tomicia (w poniedziałek 11 asów i trzy przełamania) to pierwszy wygrany mecz w głównym cyklu na nawierzchni ziemnej od 3 maja 2017 roku, gdy w II rundzie imprezy w Stambule ograł Rogerio Dutrę Silvę. O kolejne zwycięstwo Australijczyk powalczy z Marcelem Granollersem. Hiszpan, mistrz US Men's Clay Court Championship z 2008 roku, wyeliminował Taylora Fritza, oznaczonego numerem piątym.

Serię porażek przerwał również Ryan Harrison. Amerykanin w 57 minut pokonał 6:3, 6:4 Ivo Karlovicia i odniósł pierwszą wygraną na poziomie ATP World Tour po trzech kolejnych przegranych. W meczu z Chorwatem reprezentant gospodarzy ani razu nie musiał bronić się przed przełamaniem, a sam wykorzystał dwie z pięciu okazji na breaka.

Rozstawiony z numerem drugim Jeremy Chardy na inaugurację zmierzy się z Christianem Garinem, który po trzysetowym pojedynku okazał się lepszy od Pablo Cuevasa. Z kolei rywalem Reilly'ego Opelki, turniejowej "czwórki", został Casper Ruud. Norweg ograł Hugo Delliena.

W poniedziałek rozegrano również przełożone z niedzieli mecze finałowej rundy kwalifikacji. Miejsca w głównej drabince wywalczyli Henri Laaksonen, Pedja Krstin, Santiago Giraldo i Daniel Elahi Galan.

US Men's Clay Court Championship, Houston (USA)