Roddick awansował do półfinału turnieju w Queens

Rozstawiony z dwójką Amerykanin Andy Roddick pokonał w ćwierćfinale turnieju rangi ATP 250 Queens Club w Londynie Chorwata Ivo Karlovica 7:6(4) 7:6 (5). W sobotnim półfinale Roddick zagra ze zwycięzcą ostatniego ćwierćfinału Jużny – Blake.

Rafał Trzaskawka

W pojedynku spotkali się tenisiści, których główną bronią jest potężny serwis. W całym pojedynku Roddick zaserwował 24 asy przy 26 wygrywających podaniach Chorwata. Pierwszy set to szybkie gemy wygrywane przez podających. Zwycięskie serwisy i akcje wolejowe to esencja całego pojedynku. W tiebreaku o jedną piłkę więcej przy podaniu przeciwnika wygrał Roddick i to on triumfował w pierwszej partii.

W drugim secie obraz gry nie zmienił się. Karlovic wygrał 91 proc. piłek przy pierwszym serwisie i 57 proc. przy drugim. Amerykanin wygrał odpowiednio 89 proc. i 69 proc. W jedenastym gemie drugiego seta pojawiły się pierwsze szanse dla Roddicka na przełamanie serwisu Karlovica. Chorwat potrafił obronić dwie piłki meczowe i doprowadził do kolejnej rozgrywki dodatkowej. W tiebreak’u ponownie górą był Amerykanin i to on wygrał całe spotkanie. Mecz był typowym pojedynkiem dla mocno serwujących zawodników i nie obfitował w długie wymiany.

Roddick to czterokrotny zwycięzca londyńskiego turnieju.

W półfinale Amerykanin zagra albo ze swoim rodakiem Jamesem Blake’m albo z Rosjaninem Mikaiłem Jużnym.
Drugi półfinał to spotkanie między faworytem gospodarzy, rozstawionym z jedynką Andy Murray’em i Hiszpanem Juanem Carlosem Ferrero.

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.