WTA Lugano: Kuzniecowa wygrała bitwę z Bacsinszky. Łapko kolejną rywalką Świątek

Swietłana Kuzniecowa pokonała Timeę Bacsinszky w II rundzie turnieju WTA International w Lugano. Wiera Łapko wyeliminowała Jewgieniję Rodinę i w ćwierćfinale zmierzy się z Igą Świątek.

Swietłana Kuzniecowa Getty Images / Yifan Ding / Stringer / Na zdjęciu: Swietłana Kuzniecowa
Mecz Swietłany Kuzniecowej (WTA 109) z Timeą Bacsinszky (WTA 112) zaplanowany był na środę, ale został odwołany z powodu deszczu. Do ćwierćfinału awansowała Rosjanka, która zwyciężyła Szwajcarkę 5:7, 6:3, 6:4. W pierwszym secie reprezentantka gospodarzy wróciła z 1:4. W drugiej partii wykorzystała break pointa na 2:1, ale straciła pięć z sześciu kolejnych gemów. W decydującej odsłonie było jedno przełamanie, które Kuzniecowa uzyskała na 2:1.

W trwającym dwie godziny i siedem minut meczu Kuzniecowa zaserwowała sześć asów i wykorzystała sześć z 11 break pointów. Podwyższyła na 5-0 bilans meczów z Bacsinszky. Było to starcie tenisistek notowanych w przeszłości w Top 10 rankingu. Rosjanka dotarła do drugiego miejsca, a Szwajcarka najwyżej znalazła się na dziewiątej pozycji.

W Lugano Kuzniecowa rozgrywa pierwszy turniej od września. Rosjanka miała problemy z nadgarstkiem i kolanem. W ćwierćfinale zmierzy się z Kristyną Pliskovą (WTA 101), która pokonała 6:2, 6:4 Antonię Lottner (WTA 182). Czeszka wróciła z 0:2 w drugim secie. W trwającym 75 minut spotkaniu zaserwowała 10 asów i zdobyła 22 z 26 punktów przy swoim pierwszym podaniu.

Wiera Łapko (WTA 65) rozbiła 6:2, 6:0 Jewgieniję Rodinę (WTA 69). Rosjanka uzyskała przełamanie na 2:1, ale straciła 11 gemów z rzędu. Przy swoim drugim podaniu zdobyła tylko jeden z 11 punktów. W ciągu 51 minut Białorusinka wykorzystała sześć z dziewięciu break pointów. W piątek w ćwierćfinale 20-latka z Mińska zmierzy się z Igą Świątek (WTA 115).

Weronika Kudermetowa (WTA 83) drugi kolejny mecz wygrała w tie breaku trzeciego seta. W I rundzie wyeliminowała Jil Teichmann po obronie dwóch piłek meczowych. W czwartek Rosjanka zwyciężyła 1:6, 6:4, 7:6(2) Rebekkę Peterson (WTA 64). W trzecim secie Szwedka z 2:5 wyrównała na 5:5 po odparciu trzech meczboli, ale nie udało się jej odwrócić losów tej konfrontacji. Kolejną rywalką Kudermetowej będzie Polona Hercog (WTA 89).

Stefanie Vögele (WTA 97) w 58 minut rozbiła 6:1, 6:1 Viktoriję Golubić (WTA 81). Niżej notowana Szwajcarka wykorzystała sześć z siedmiu break pointów i zdobyła 51 z 75 rozegranych punktów (68 proc.). O półfinał zagra z Fioną Ferro (WTA 108).