Katarzyna Kawa bez tytułu w deblu w Charlottesville. Zwycięstwo było o krok

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / NurPhoto / Na zdjęciu: Katarzyna Kawa
Getty Images / NurPhoto / Na zdjęciu: Katarzyna Kawa

Katarzyna Kawa i Lucie Hradecka nie wygrały turnieju debla zawodów ITF o puli nagród 80 tys. dolarów na kortach ziemnych w Charlottesville. Polsko-czeska para była o krok od odniesienia zwycięstwa.

Oznaczone czwartym numerem Katarzyna Kawa i Lucie Hradecka były w pierwszym secie lepsze o jedno przełamanie, a w drugiej partii prowadziły już 5:1. Jednak Asia Muhammad i Taylor Townsend nie poddały się i odwróciły losy spotkania.

Najwyżej rozstawione Amerykanki wygrały sześć gemów z rzędu, choć od porażki dzieliła je tylko jedna piłka. Potem panie zagrały super tie breaka, w którym Polka i Czeszka zdobyły zaledwie trzy punkty. Po 85 minutach tenisistki gospodarzy triumfowały 4:6, 7:5, 10-3, dzięki czemu sięgnęły po tytuł w Charlottesville.

Mimo finałowej porażki w deblu Kawa i tak ma wielkie powody do zadowolenia. Uzyskany w singlu półfinał wywinduje ją w poniedziałek w okolice 200. pozycji. Wynik ten powinien okazać się wystarczający, aby kryniczanka zagrała w eliminacjach do wielkoszlemowego Rolanda Garrosa 2019.

Boar's Head Resort Women's Open, Charlottesville (USA) ITF Women's Circuit, kort ziemny, pula nagród 80 tys. dolarów niedziela, 28 kwietnia

finał gry podwójnej:

Asia Muhammad (USA, 1) / Taylor Townsend (USA, 1) - Katarzyna Kawa (Polska, 4) / Lucie Hradecka (Czechy, 4) 4:6, 7:5, 10-3