WTA Rabat: Julia Putincewa wyeliminowana przez Tamarę Zidansek. Awans Alison van Uytvanck

Julia Putincewa przegrała z Tamarą Zidansek w I rundzie turnieju WTA International w Rabacie. Alison van Uytvanck pokonała Pauline Parmentier.

Julia Putincewa Getty Images / Cameron Spencer / Na zdjęciu: Julia Putincewa
Julia Putincewa (WTA 41) po raz drugi w Rabacie odpadła w I rundzie. W ubiegłym sezonie przegrała z Sarą Sorribes. Tym razem uległa 6:3, 4:6, 3:6 Tamarze Zidansek (WTA 67). Kazaszka nie wykorzystała prowadzenia 6:3, 3:1. W drugim secie miała też break pointa na 4:1. W trwającym dwie godziny i 22 minuty meczu popełniła siedem podwójnych błędów.

Najlepszy wynik Putincewej w Rabacie to ćwierćfinał z 2016 roku. Zidansek w ubiegłym sezonie przeszła kwalifikacje, a następnie wyeliminowała Magdę Linette. W II rundzie przegrała wówczas z Su-Wei Hsieh. Kolejną rywalką Słowenki będzie Magdalena Rybarikova lub Ysaline Bonaventure.

Alison van Uytvanck (WTA 52) pokonała 6:4, 6:3 Pauline Parmentier (WTA 69). W pierwszym secie Belgijka wróciła z 1:3. W ciągu 87 minut odparła pięć z sześciu break pointów, a sama zamieniła na przełamanie cztery z ośmiu szans. Zgarnęła 32 z 46 punktów przy własnym pierwszym podaniu. O ćwierćfinał zmierzy się z Sarą Sorribes lub Varvarą Lepchenko.

Rebecca Peterson (WTA 62) odrodziła się z 2:5 w pierwszym secie i zwyciężyła 7:6(4), 6:3 Viktoriję Golubić (WTA 80). W ciągu godziny i 44 minut miało miejsce 14 przełamań, z czego osiem dla Szwedki. Ana Bogdan (WTA 132) pokonała 6:3, 6:3 Alize Cornet (WTA 54). Rumunka wykorzystała pięć z siedmiu break pointów.

Isabella Szinikowa (WTA 215) wygrała 6:4, 6:2 z Tatjaną Marią (WTA 60). W ciągu 64 minut Niemka zaserwowała sześć asów, ale zamieniła na przełamanie tylko jedną z siedmiu okazji. Bułgarka zdobyła 31 z 44 punktów przy swoim pierwszym podaniu.

Grand Prix de SAR La Princesse Lalla Meryem, Rabat (Maroko)