ATP Monachium: Alexander Zverev zaczął walkę o trzeci z rzędu tytuł w Bawarii. Niemiec w ćwierćfinale

Broniący tytułu Alexander Zverev w dwóch setach pokonał Juana Ignacio Londero w II rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP 250 w Monachium. Dla Niemca to dziewiąty z rzędu wygrany mecz w stolicy Bawarii.

Marcin Motyka
Alexander Zverev Getty Images / Yong Teck Lim / Na zdjęciu: Alexander Zverev
Alexander Zverev w ostatnim czasie jest bardzo zapracowany. Udział w turnieju ATP w Monachium jest jego czwartym występem z rzędu. W trzech poprzednich (w Marrakeszu, Monte Carlo i w Barcelonie) wygrał jednak zaledwie dwa mecze, dlatego w stolicy Bawarii chce odbudować pewność swojej gry. Na inaugurację swoich tegorocznych zmagań w BMW Open 2019 Niemiec, mistrz dwóch ostatnich edycji tej imprezy, pokonał 7:5, 6:1 Juana Ignacio Londero.

- Londero jest bardzo dobrym tenisistą, zwłaszcza na mączce - mówił, cytowany przez portal atptour.com, Zverev, który w ciągu 64 minut gry zaserwował sześć asów i uzyskał pięć przełamań. - Zawsze fajnie jest grać w Niemczech. Kibice są wobec mnie bardzo mili i niesamowici. Nie mogłem doczekać się tego występu. To dla mnie absolutnie wyjątkowe. Mam za sobą dobry początek turnieju i mam nadzieję, że będę mógł to wykorzystać.

Zverev, dla którego to dziewiąty z rzędu wygrany mecz w Monachium, w ćwierćfinale zmierzy się z Christianem Garinem. Chilijczyk w środę pokonał 6:1, 7:5 Diego Schwartzmana, wykorzystując sześć z 12 piłek na przełamanie. Licząc od początku kwietnia, Garin zwyciężył w ośmiu z dziewięciu rozegranych spotkań i przed trzema tygodniami zdobył tytuł w Houston.

Z BMW Open 2019 odpadł natomiast inny były mistrz tej imprezy, Martin Klizan. Słowak, zwycięzca zmagań w stolicy Bawarii sprzed pięciu lat, w środę zdobył zaledwie cztery gemy w konfrontacji z oznaczonym numerem trzecim Marco Cecchinato.

O półfinał Włoch powalczy z Martonem Fucsovicsem, który ma za sobą drugi maratoński bój. Po tym, jak w I rundzie po trzech godzinach i pięciu minutach pokonał Lorenzo Sonego, w 1/8 finału potrzebował dwóch godzin i 35 minut, by uporać się z kwalifikantem Thiago Monteiro.