WTA Praga: drugi trzysetowy mecz Qiang Wang. Jil Teichmann pożegnała Swietłanę Kuzniecową

Qiang Wang pokonała w trzech setach Mandy Minellę w II rundzie turnieju WTA International w Pradze. Odpadła Swietłana Kuzniecowa, która przegrała z Jil Teichmann.

Qiang Wang PAP/EPA / WU HONG / Na zdjęciu: Qiang Wang
Rozstawiona z numerem trzecim Qiang Wang (WTA 16) ma za sobą drugi trzysetowy mecz w Pradze. W I rundzie wyeliminowała Rosjankę Margaritę Gasparian. W środę Chinka zwyciężyła 6:1, 4:6, 6:4 Mandy Minellę (WTA 100). W trzecim secie reprezentantka Luksemburga z 1:3 wyrównała na 3:3, ale od 4:4 przegrała dwa gemy po grze na przewagi. W trwającym dwie godziny i 18 minut meczu było 11 przełamań, z czego siedem dla Wang.

Swietłana Kuzniecowa (WTA 109) przegrała 6:2, 3:6, 2:6 z Jil Teichmann (WTA 146). W ciągu 99 minut obie tenisistki zdobyły po 75 punktów. Rosjanka wykorzystała cztery z siedmiu break pointów, a sama pięć razy oddała podanie. Dla Kuzniecowej był to trzeci występ w Pradze. Jej najlepszy rezultat to półfinał z 2016 roku. Teichmann awansowała do pierwszego ćwierćfinału w głównym cyklu.

Barbora Strycova (WTA 39) wygrała 7:5, 6:2 z Jessicą Pegula (WTA 78). Czeszka wykorzystała cztery z 11 break pointów i zdobyła o 17 punktów więcej (69-52). W ćwierćfinale zmierzy się ze swoją rodaczką Kateriną Siniakovą (WTA 44), która pokonała 6:1, 6:3 Janę Cepelovą (WTA 232). w ciągu 66 minut tenisistka z Hradec Kralove zaserwowała pięć asów i zamieniła na przełamanie pięć z siedmiu szans. Podwyższyła na 4-0 bilans meczów ze Słowaczką. Czeszki po raz trzeci zmierzą się w Pradze. W 2015 roku lepsza była Siniakova, a w 2017 z wygranej cieszyła się Strycova.

Karolina Muchova (WTA 106) zwyciężyła 6:4, 3:6, 7:6(2) Jennifer Brady (WTA 83). Amerykanka obroniła piłkę meczową w 10. gemie trzeciego seta, ale tie break należał do Czeszki. W trwającym dwie godziny i 32 minuty meczu obie tenisistki zaliczyły po jednym przełamaniu. Reprezentantka gospodarzy odparła pięć z sześciu break pointów. Posłała sześć asów i zdobyła o siedem punktów więcej (116-109). Muchova osiągnęła drugi ćwierćfinał w sezonie (Doha).

Kolejną rywalką Czeszki będzie Natalia Wichliancewa (WTA 113), która wygrała 6:4, 2:6, 7:5 z Anastazją Potapową (WTA 74). W 10. gemie trzeciej partii wyżej notowana Rosjanka obroniła trzy piłki meczowe, ale w dwóch kolejnych zdobyła tylko trzy punkty. W ciągu dwóch godzin i 15 minut popełniła sześć podwójnych błędów, o trzy mniej od rywalki. Obie zawodniczki zaliczyły po sześć przełamań. Wichliacewa zdobyła o cztery punkty więcej (100-96).

Bernarda Pera (WTA 105) pokonała 6:2, 6:4 Antonię Lottner (WTA 157). W ciągu 73 minut Niemka zgarnęła tylko trzy z 15 punktów przy swoim drugim podaniu. Amerykanka wykorzystała pięć z siedmiu break pointów. W ćwierćfinale zmierzy się z Wang. Tamara Korpatsch (WTA 151) wróciła z 4:6, 0:2 i zwyciężyła 4:6, 6:3, 6:0 Annę Karolinę Schmiedlovą (WTA 103). W trwającym dwie godziny i 21 minut meczu miało miejsce 15 przełamań, z czego dziewięć dla Niemki. W trzecim secie tenisistka z Hamburga straciła tylko 10 punktów. Kolejną jej rywalką będzie Teichmann.

Jil Teichmann (Szwajcaria, Q) - Swietłana Kuzniecowa (Rosja, WC) 2:6, 6:3, 6:2
Tamara Korpatsch (Niemcy, LL) - Anna Karolina Schmiedlova (Słowacja) 4:6, 6:3, 6:0
Karolina Muchova (Czechy, WC) - Jennifer Brady (USA) 6:4, 3:6, 7:6(2)

Czy Qiang Wang awansuje do półfinału turnieju WTA w Pradze?