WTA Praga: Barbora Strycova rozbiła Katerinę Siniakovą. Bernarda Pera odprawiła Qiang Wang

Barbora Strycova oddała trzy gemy Katerinie Siniakovej w ćwierćfinale turnieju WTA International w Pradze. Odpadła Qiang Wang, która przegrała z Bernardą Perą.

Barbora Strycova Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Barbora Strycova
W ćwierćfinale turnieju w Pradze doszło do starcia reprezentantek gospodarzy. Barbora Strycova (WTA 39) rozbiła 6:1, 6:2 Katerinę Siniakovą (WTA 44). W ciągu 69 minut niżej notowana Czeszka wykorzystała cztery z 11 break pointów, a sama nie musiała bronić żadnego. Zdobyła 61 z 98 rozegranych punktów (62 proc.). Strycova podwyższyła na 4-1 bilans meczów z Siniakovą i po raz drugi awansowała do półfinału w Pradze (2017).

Qiang Wang (WTA 16) przegrała 0:6, 7:6(5), 3:6 z Bernardą Perą (WTA 105). W pierwszym secie Chinka zdobyła 14 punktów. W drugiej partii poderwała się do walki ze stanu 2:5. Przy 5:6 obroniła dwie piłki meczowe, a następnie była górą w tie breaku. W decydującej odsłonie z 0:2 wyrównała na 2:2, ale przegrała cztery z pięciu kolejnych gemów. W trwającym dwie godziny i sześć minut meczu Pera wykorzystała osiem z 14 break pointów. Amerykanka odniosła drugie zwycięstwo nad tenisistką z Top 20 rankingu (Johanna Konta w Australian Open 2018) i po raz drugi osiągnęła półfinał w głównym cyklu (Kanton 2018).

Jil Teichmann (WTA 146) oddała trzy gemy Tamarze Korpatsch (WTA 151). W trwającym godzinę spotkaniu Szwajcarka zamieniła na przełamanie pięć z 12 szans. Jej łupem padło 60 z 92 rozegranych punktów (65 proc.). W dwóch poprzednich konfrontacjach tych tenisistek lepsza była Niemka. Teichmann osiągnęła pierwszy półfinał w głównym cyklu.

Karolina Muchova (WTA 106) pokonała 6:3, 6:4 Natalię Wichliancewą (WTA 113). W ciągu 87 minut Rosjanka popełniła 10 podwójnych błędów. Czeszka wykorzystała sześć z 13 break pointów i zdobyła o 12 punktów więcej (68-56). Muchova, która w I rundzie wyeliminowała Igę Świątek, po raz pierwszy zagra w półfinale turnieju WTA.

W sobotę o finał Strycova zmierzy się z Teichmann. Będzie to pierwsze spotkanie tych tenisistek. Pera zagra z Muchovą, którą dwa lata temu pokonała w turnieju ITF w Santa Margherita di Pula (Włochy).

Karolina Muchova (Czechy, WC) - Natalia Wichliancewa (Rosja) 6:3, 6:4

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Barbora Strycova awansuje do finału turnieju w Pradze?