WTA Strasburg: Magda Linette bez wygranej na europejskiej mączce. Przegrała z Rebeką Peterson

Magda Linette przegrała z Rebeką Peterson w I rundzie turnieju WTA International na kortach ziemnych w Strasburgu. Polska tenisistka nie wygrała jeszcze meczu w obecnym sezonie na europejskiej mączce.

Rafał Smoliński
Magda Linette Getty Images / Robert Cianflone / Na zdjęciu: Magda Linette
Po nieudanych eliminacjach do turniejów w Madrycie i Rzymie Magda Linette (WTA 84) chciała sprawdzić się przed Rolandem Garrosem 2019 na kortach w Strasburgu. W I rundzie Polka wylosowała Rebekę Peterson (WTA 64), która kilka dni temu grała na Foro Italico z Sereną Williams i przegrała w dwóch setach.

W partii otwarcia Linette zagrała poprawnie. Nie dała się przełamać i miała swoje szanse. Ostatecznie o losach seta zadecydował tie break, w którym Polka szybko zaatakowała i uzyskała przewagę. Nasza reprezentantka wygrała sześć piłek i miała sześć piłek setowych. Przy pierwszej posłała wygrywający return na linię.

Ale Peterson wyciągnęła wnioski z niepowodzenia w premierowej odsłonie. Szwedka poprawiła grę w wymianach i potrafiła znakomicie skontrować zawodniczkę z Poznania. Tenisistka ze Skandynawii przełamała w drugim i czwartym gemie. Linette odrobiła stratę jednego breaka, ale znów straciła serwis i w efekcie przegrała 1:6.

Szwedka poszła za ciosem na początku decydującego seta. Przełamała i starała się kontrolować wydarzenia na korcie. W piątym gemie miała okazję na następnego breaka, ale Polka obroniła się. Niewiele jednak zrobiła, aby wrócić do gry. Peterson przełamała jeszcze w dziewiątym gemie i po dwóch godzinach i 15 minutach zwyciężyła ostatecznie 6:7(0), 6:1, 6:3. W II rundzie jej przeciwniczką będzie oznaczona "czwórką" Francuzka Caroline Garcia (WTA 22) lub Amerykanka Shelby Rogers (WTA 513).

Linette weźmie jeszcze w Strasburgu udział w turnieju debla. Poznanianka zagra w parze z Amerykanką Sofią Kenin, a ich przeciwniczkami będą w poniedziałek oznaczone piątym numerem Nadia Kiczenok i Abigail Spears. Ukrainka i Amerykanka zastąpiły najwyżej rozstawione Tajwanki Hao-Ching Chan i Latisha Chan, które zrezygnowały ze startu.

Internationaux de Strasbourg, Strasburg (Francja)