ATP Genewa: Ernests Gulbis rywalem Alexandra Zvereva. Grigor Dimitrow przeszedł eliminacje

Ernests Gulbis w dwóch setach pokonał Yoshihito Nishiokę i w II rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP 250 w Genewie zmierzy się z najwyżej rozstawionym Alexandrem Zverevem. Grigor Dimitrow przeszedł kwalifikacje do głównej drabinki.

Marcin Motyka
Ernests Gulbis Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: Ernests Gulbis
Ernests Gulbis to tenisista o ogromnym potencjale, którego nie zawsze potrafi wykorzystać. Do turnieju ATP w Genewie Łotysz przystąpił, notując serię dziesięciu porażek z rzędu na wszystkich poziomach męskich rozgrywek. W niedzielę udało mu się jednak zakończyć tę negatywną serię. W meczu I rundy Banque Eric Sturdza Geneva Open 2019 Łotysz pokonał 6:2, 7:6(7) Yoshihito Nishiokę.

Dla Gulbisa, który w ciągu 110 minut gry posłał osiem asów i uzyskał sześć przełamań, to pierwszy wygrany mecz od 12 lutego, gdy w Rotterdamie ograł Mariusa Copila. Kolejnym rywalem 30-latka z Rygi będzie najwyżej rozstawiony Alexander Zverev. Z Niemcem rywalizował dotychczas jeden raz, w zeszłorocznym Wimbledonie, i wówczas wygrał w pięciu setach.

W bardzo złej formie w 2019 roku znajduje się również Mischa Zverev. Niemiec w obecnym sezonie wygrał ledwie jeden z ośmiu rozegranych pojedynków w głównym cyklu, i to przez krecz rywala (w Miami z Nikolą Kuhnem). W niedzielę poniósł siódmą przegraną z rzędu. Uległ 4:6, 4:6 Juanowi Ignacio Londero.

W niedzielę rozegrano również spotkania finałowej rundy kwalifikacji. Awanse do głównej drabinki wywalczyli Grigor Dimitrow, Damir Dzumhur, Lorenzo Sonego i Bernabe Zapata.

Banque Eric Sturdza Geneva Open, Genewa (Szwajcaria)