Roland Garros: trzysetowe wygrane Konty i Vekić. Ciemności przerwały bitwę Siegemund z Bencić

Johanna Konta i Donna Vekić wygrały trzysetowe mecze w II rundzie wielkoszlemowego Rolanda Garrosa. Emocjonująca batalia Belindy Bencić z Laurą Siegemund została przerwana z powodu zapadających ciemności.

Johanna Konta Getty Images / Paolo Bruno / Na zdjęciu: Johanna Konta
Johanna Konta (WTA 26) skruszyła opór Lauren Davis (WTA 111) w II rundzie Rolanda Garrosa. Brytyjka zwyciężyła 6:3, 1:6, 6:3 po dwóch godzinach i 10 minutach. W pierwszym secie było jedno przełamanie, które tenisistka z Eastbourne uzyskała na 5:3. W drugiej partii sytuacja diametralnie się zmieniła. Konta dwa razy oddała podanie i zdobyła w niej tylko 15 punktów. W decydującej odsłonie odskoczyła na 5:0 i miała problem z zamknięciem spotkania. Zmarnowała trzy piłki meczowe i straciła trzy gemy z rzędu. W dziewiątym gemie od 0-40 zgarnęła pięć punktów i jest w III rundzie.

Obie tenisistki uzyskały po trzy przełamania. Konta zaserwowała pięć asów. Brytyjka posłała 28 kończących uderzeń i popełniła 32 niewymuszone błędy. Davis miała 34 piłki wygrane bezpośrednio i 27 pomyłek. Było to ich pierwsze spotkanie w głównym cyklu. Bilans ich wszystkich starć to 3-1 dla Konty. Trzy wcześniejsze odbyły się w 2012 i 2013 roku (ITF i challenger WTA).

Konta w obecnym sezonie prezentuje się znakomicie na kortach ziemnych. Doszła do finału w Rabacie i Rzymie. W czterech poprzednich startach w Rolandzie Garrosie Brytyjka nie wygrała meczu. Teraz odniosła już dwa zwycięstwa, a o 1/8 finału zmierzy się ze Słowaczką Viktorią Kuzmovą.

Donna Vekić (WTA 24) pokonała 1:6, 6:1, 6:2 Rebekkę Peterson (WTA 63). W ciągu 88 minut Chorwatka wykorzystała pięć z 10 break pointów. Naliczono jej 29 kończących uderzeń i 28 niewymuszonych błędów. Szwedce zanotowano 22 piłki wygrane bezpośrednio i 29 pomyłek. Vekić po raz drugi awansowała do III rundy Rolanda Garrosa (2015). Jej najlepszy wielkoszlemowy rezultat to 1/8 finału Wimbledonu 2018.

Z powodu zapadających ciemności przerwana została emocjonująca bitwa Belindy Bencić (WTA 15) z Laurą Siegemund (WTA 95). Szwajcarka z 4:6, 2:4 doprowadziła do trzeciej partii. W niej prowadziła 4:1, ale straciła trzy gemy z rzędu i w środę więcej gry nie było. Zwyciężczyni tego meczu w III rundzie zagra z Vekić.

Roland Garros, Paryż (Francja)
Wielki Szlem, kort ziemny, pula nagród 42,6 mln euro
środa, 29 maja

II runda gry pojedynczej kobiet:

Donna Vekić (Chorwacja, 23) - Rebecca Peterson (Szwecja) 1:6, 6:1, 6:2
Johanna Konta (Wielka Brytania, 26) - Lauren Davis (USA, WC) 6:3, 1:6, 6:3
Belinda Bencić (Szwajcaria, 15) - Laura Siegemund (Niemcy) 4:6, 6:4, 4:4 *do dokończenia

Program i wyniki turnieju kobiet

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Kto awansuje do IV rundy Rolanda Garrosa?