Roland Garros: Monica Puig nie dała szans Darii Kasatkinie. Mistrzyni olimpijska rywalką Igi Świątek

Portorykanka Monica Puig rozbiła Rosjankę Darię Kasatkinę w II rundzie Rolanda Garrosa. W sobotę mistrzyni olimpijska zmierzy się z Igą Świątek.

Monica Puig Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Monica Puig
W II rundzie Rolanda Garrosa doszło do starcia Darii Kasatkiny (WTA 21) z Moniką Puig (WTA 59). Rosjanka w poprzedniej rundzie odprawiła Jasmine Paolini i wygrała dopiero szósty w tym roku mecz w głównym cyklu. W czwartek uległa Portorykance 3:6, 1:6 po 70 minutach.

W pierwszym secie Kasatkina z 1:4 zbliżyła się na 3:4. Zmarnowała break pointa na 4:4, a w dziewiątym gemie oddała podanie. W drugiej partii miały miejsce cztery przełamania, z czego trzy dla Puig.

Portorykanka zaserwowała cztery asy i wykorzystała sześć z 11 break pointów. Posłała 30 kończących uderzeń i popełniła 17 niewymuszonych błędów. Kasatkina miała 17 piłek wygranych bezpośrednio i 14 pomyłek. Puig wyrównała na 2-2 bilans meczów z Rosjanką.

W sobotę Puig zmierzy się z Igą Świątek. Portorykanka po raz trzeci awansowała do III rundy Rolanda Garrosa (wcześniej w 2013 i 2016). Najlepszy wielkoszlemowy rezultat mistrzyni olimpijskiej to 1/8 finału Wimbledonu 2013.

Puig miała fenomenalny występ w turnieju olimpijskim w Rio de Janeiro w 2016 roku. Pokonała m.in. Garbine Muguruzę i Petrę Kvitovą, a złoty medal dało jej zwycięstwo nad Andżeliką Kerber. Poza tym Portorykanka wygrała tylko jeden turniej, w 2014 roku w Strasburgu. Do tego osiągnęła finały w Sydney (2016) i Luksemburgu (2017). Najwyżej w rankingu była notowana na 27. miejscu.

Roland Garros, Paryż (Francja)
Wielki Szlem, kort ziemny, pula nagród 42,6 mln euro
czwartek, 30 maja

II runda gry pojedynczej kobiet:

Monica Puig (Portoryko) - Daria Kasatkina (Rosja, 21) 6:3, 6:1

Program i wyniki turnieju kobiet

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)
Kto awansuje do IV rundy Rolanda Garrosa?