WTA Indian Wells: W finale Ivanovic z Kuzniecową

Cztery najwyżej rozstawione tenisistki rozstrzygnęły między sobą sprawę awansu do finału turnieju WTA w Indian Wells (z pulą nagród 2,1 mln dol.). W pojedynku dwóch Serbek górą była Ana Ivanovic, a pierwszą tenisistką jakiej w tym roku udało się ograć Rosjankę Marię Szarapową, okazała się jej rodaczka - Swietłana Kuzniecowa.

Jarosław Kowal

Rozstawiona z jedynką Ivanovic potrzebowała niespełna półtorej godziny gry do pokonania 7:6(3), 6:3 trzy lata starszej Jeleny Jankovic. Było to już szóste starcie obu tenisistek i piąte zwycięstwo 20-latki.

- Myślę, że w pierwszym secie obie byłyśmy nieco zdenerwowane, dlatego poziom gry nie był zbyt wysoki - mówiła po spotkaniu Ivanovic. - Zwycięstwo w pierwszej partii dało mi jednak motywację do lepszej gry w drugiej. Cieszę się, że przez cały mecz udało mi się zachować spokój i pewność siebie.

W finale Ivanovic zmierzy się z pogromczynią Marii Szarapowej - Swietłaną Kuzniecową. 22-letnia Kuzniecowa, dzięki zwycięstwu odniesionemu w 2 godziny i 20 minut, wyrównała bilans zwycięstw do porażek w meczach ze swoją młodszą rodaczką na 4:4. Została też pierwszą tenisistką, która w tym roku ograła 20-letnią gwiazdę z Rosji.

Niedzielny finał będzie szóstym starciem Ivanovcic z Kuzniecową. Do tej pory tenisistce z Rosji udało się wygrać z Serbką tylko raz.