WTA Den Bosch: Jekaterina Aleksandrowa w ćwierćfinale. Mecz Kiki Bertens przerwany przez deszcz

Jekaterina Aleksandrowa pokonała Ysaline Bonaventure i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA International w Den Bosch. Mecz Kiki Bertens z Arantxą Rus został przerwany z powodu deszczu.

Jekaterina Aleksandrowa Getty Images / Yong Teck Lim / Na zdjęciu: Jekaterina Aleksandrowa
W I rundzie imprezy w Den Bosch Jekaterina Aleksandrowa (WTA 52) wyeliminowała rozstawioną z numerem trzecim Elise Mertens. Rosjanka poszła za ciosem i w czwartek wygrała 6:3, 6:4 z inną Belgijką Ysaline Bonaventure (WTA 120). W pierwszym secie mieszkająca w Pradze tenisistka wróciła z 1:3. W drugiej partii oddała podanie przy 3:3, ale zdobyła cztery kolejne gemy.

W trwającym 71 minut meczu meczu Aleksandrowa zaserwowała dziewięć asów, a Bonaventure popełniła osiem podwójnych błędów. Rosjanka zdobyła 26 z 34 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała pięć z 11 break pointów. Było to pierwsze spotkanie tych tenisistek.

Jelena Rybakina (WTA 134) pokonała 6:3, 6:4 Alison van Uytvanck (WTA 55). W ciągu 96 minut Kazaszka popełniła siedem podwójnych błędów, ale też uzyskała cztery przełamania. Belgijka wykorzystała tylko dwa z sześciu break pointów, a przy swoim drugim podaniu zdobyła zaledwie sześć z 22 punktów. Kolejną rywalką 19-letniej Rybakiny będzie Kirsten Flipkens.

Weronika Kudermetowa (WTA 60) wygrała 6:3, 6:1 z Destanee Aiavą (WTA 214). Rosjanka zaserwowała pięć asów i zdobyła 21 z 24 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Zamieniła na przełamanie cztery z siedmiu okazji. W ćwierćfinale tenisistka z Moskwy zagra z Greet Minnen.

Z powodu deszczu przerwano mecz Słowenki Polony Hercog (WTA 62) z Amerykanką Alison Riske (WTA 61) i starcie Holenderek, najwyżej rozstawionej Kiki Bertens (WTA 4) z Arantxą Rus (WTA 132). Zwyciężczyni tego pierwszego spotkania będzie rywalką Aleksandrowej w ćwierćfinale. Lepsza z reprezentantek gospodarzy o półfinał zagra z Natalią Wichliancewą (WTA 119) lub Paulą Badosą (WTA 133). Rosjanka i Hiszpanka w czwartek w ogóle nie wyszły na kort.

Weronika Kudermetowa (Rosja) - Destanee Aiava (Australia, WC) 6:3, 6:1
Kiki Bertens (Holandia, 1) - Arantxa Rus (Holandia, WC) 7:5, 4:3 *do dokończenia
Alison Riske (USA) - Polona Hercog (Słowenia) 6:4, 5:4 *do dokończenia

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Jekaterina Aleksandrowa awansuje do półfinału turnieju WTA w Den Bosch?