WTA Den Bosch: Kiki Bertens w półfinale. Jelena Rybakina lepsza od Kirsten Flipkens

Kiki Bertens pokonała Natalię Wichliancewą i awansowała do półfinału turnieju WTA International w Den Bosch. Jelena Rybakina wyeliminowała Kirsten Flipkens.

Kiki Bertens Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Kiki Bertens
W piątek Kiki Bertens (WTA 4) dwa razy wychodziła na kort w Den Bosch. Najpierw dokończyła mecz ze swoją rodaczką Arantxą Rus (WTA 132). Czwarta rakieta globu wygrała 7:5, 6:3. W pierwszym secie wróciła z 1:5 i obroniła dwie piłki setowe, po jednej w siódmym i ósmym gemie. W trwającym 93 minuty meczu zamieniła na przełamanie pięć z 13 okazji.

W ćwierćfinale Bertens pokonała 6:3, 6:3 Natalię Wichliancewą (WTA 119). Holenderka zaserwowała sześć asów, zdobyła 27 z 33 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała wszystkie trzy break pointy. Tenisistki te po raz drugi spotkały się w Den Bosch. Rok temu Bertens zwyciężyła w tie breaku trzeciego seta. Dla Wichliancewej był to drugi pełny mecz w piątek. W II rundzie odparła cztery break pointy i w 56 minut rozbiła 6:1, 6:1 Paulę Badosę (WTA 133).

Alison Riske (WTA 61) w dokończonym meczu II rundy obroniła pięć z siedmiu break pointów i pokonała 6:4, 7:6(5) Polonę Hercog (WTA 62). W ćwierćfinale Amerykanka wygrała 7:5, 6:3 z Jekateriną Aleksandrową (WTA 52). W ciągu 82 minut Rosjanka zaserwowała 10 asów, ale trzy razy oddała podanie.

Weronika Kudermetowa (WTA 60) zwyciężyła 4:6, 7:5, 6:3 Greet Minnen (WTA 139). Rosjanka wróciła ze stanu 4:6, 0:2. W trwającym dwie godziny i 12 minut meczu zdobyła 41 z 54 punktów przy swoim pierwszym podaniu i uzyskała cztery przełamania. W półfinale moskwianka zagra z Riske.

Jelena Rybakina (WTA 134) pokonała 6:4, 6:4 Kirsten Flipkens (WTA 69). W ciągu 80 minut Kazaszka obroniła wszystkie cztery break pointy i zaliczyła dwa przełamania. W sobotę jej rywalką będzie Bertens.