ATP Antalya: Pablo Carreno wygrał pierwszy mecz na trawie. Najwyżej rozstawiony Benoit Paire za burtą

Najwyżej rozstawiony Benoit Paire w dwóch setach przegrał z Viktorem Troickim w II rundzie rozgrywanego na trawie turnieju ATP 250 w Antalyi. Pablo Carreno pokonał Kevina Krawietza i wygrał pierwszy w karierze mecz na zielonej nawierzchni.

Marcin Motyka
Pablo Carreno Getty Images / Phil Walter / Na zdjęciu: Pablo Carreno
Choć Benoit Paire został najwyżej rozstawiony w turnieju ATP w Antalyi, z zawodami pożegnał się już po swoim inauguracyjnym meczu. W środę, w rozgrywanym w ogromnym upale pojedynku II rundy (w I rundzie miał wolny los), Francuz po dwóch rozgrywkach tie breakowych przegrał z kwalifikantem Viktorem Troickim.

- To były jedne z najtrudniejszych warunków, w jakich grałem, ale jestem bardzo szczęśliwy, że wygrałem w dwóch setach. Chcę także podziękować kibicom za wsparcie. Upał był trudny dla nas, tenisistów, ale i dla nich - powiedział Troicki, cytowany przez portal atptour.com.

Pokonując aktualnie 32. w rankingu ATP Paire'a, 33-letni Serb odniósł największe zwycięstwo od października 2017 roku, gdy w Szanghaju ograł wówczas 16. na świecie Johna Isnera. Awansował także do swojego pierwszego ćwierćfinału w głównym cyklu od lutego 2018, kiedy to doszedł do 1/4 finału w Sofii. O półfinał zmierzy się z młodszym o 14 lat rodakiem, Miomirem Kecmanoviciem, który wyeliminował oznaczonego "szóstką" Ugo Humberta.

Pablo Carreno ani razu nie dał się przełamać, wykorzystał jednego z ośmiu break pointów i po 87 minutach rywalizacji pokonał 7:6(6), 6:4 Kevina Krawietza, tegorocznego mistrza Rolanda Garrosa w deblu. Dla 27-letniego Hiszpana to pierwszy w karierze wygrany oficjalny mecz na nawierzchni trawiastej.

W 1/4 finału Turkish Airlines Antalya Open 2019 rozstawiony z numerem czwartym Carreno zagra z Bernardem Tomiciem. Australijczyk w środę wygrał 7:6(3), 6:3 z Peterem Gojowczykiem i po raz pierwszy od września ubiegłego roku, gdy dotarł do finału w Chengdu, znalazł się w najlepszej "ósemce" imprezy rangi ATP Tour.

Turkish Airlines Antalya Open, Antalya (Turcja)