Tenis. Wimbledon 2019: wygrana Karoliny Woźniackiej, Madison Keys za burtą. Cori Gauff poszła za ciosem

Karolina Woźniacka pokonała Weronikę Kudermetową i awansowała do III rundy Wimbledonu 2019. Odpadła Madison Keys, która przegrała z Poloną Hercog.

Karolina Woźniacka Getty Images / Mark Kolbe / Na zdjęciu: Karolina Woźniacka
Karolina Woźniacka (WTA 19) i Weronika Kudermetowa (WTA 59) zmierzyły się w drugim kolejnym wielkoszlemowym turnieju. W I rundzie Rolanda Garrosa Dunka przegrała 6:0, 3:6, 3:6. Tym razem mistrzyni Australian Open 2018 nie dała się zaskoczyć i pokonała Rosjankę 7:6(5), 6:3. W pierwszym secie nie było przełamań i dopiero w tie breaku opór moskwianki osłabł. W drugiej partii Kudermetowa dwa razy oddała podanie.

W trwającym godzinę i 47 minut meczu Kudermetowa nie miała żadnego break pointa. Woźniacka na przełamanie zamieniła dwie z 12 szans. Rosjanka posłała o 24 kończące uderzenia więcej (34-10), ale też popełniła 44 niewymuszone błędy, a Dunka naliczono ich tylko sześć. W tegorocznym Rolandzie Garrosie moskwianka doszła do III rundy i jest to jej najlepszy wielkoszlemowy rezultat. Woźniacka notuje 13. start w Wimbledonie. Do tej pory nigdy nie dotarła do ćwierćfinału.

Kolejną rywalką Woźniackiej będzie Shuai Zhang (WTA 50), która wygrała 6:3, 6:2 z Yaniną Wickmayer (WTA 148), półfinalistką US Open 2009. W ciągu 64 minut Chinka zdobyła 25 z 33 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła dwa z trzech break pointów i wykorzystała pięć z ośmiu okazji na przełamanie. Naliczono jej 13 kończących uderzeń i 12 niewymuszonych błędów. Belgijka miała 13 piłek wygranych bezpośrednio i 25 pomyłek.

Odpadła Madison Keys (WTA 16), która przegrała 2:6, 4:6 z Poloną Hercog (WTA 60). W trwającym 71 minut spotkaniu finalistka US Open 2017 popełniła 31 niewymuszonych błędów przy 12 kończących uderzeniach. Amerykanka wykorzystała tylko jeden z sześciu break pointów. Słowenka na przełamanie zamieniła cztery z 11 szans. Hercog po raz drugi doszła do III rundy Wimbledonu (2017). Dla Keys był to siódmy występ w Londynie. Jej najlepszy rezultat to ćwierćfinał z 2015 roku.

Drugi trzysetowy mecz w turnieju ma za sobą Petra Martić (WTA 24). Wynik obu był identyczny. W I rundzie wyeliminowała Jennifer Brady, a w środę zwyciężyła 3:6, 6:3, 6:4 Anastazję Potapową (WTA 71). Spotkanie z Rosjanką trwało dwie godziny i 14 minut. Chorwatka zdobyła 19 z 25 punktów przy siatce. Obroniła 14 z 17 break pointów i wykorzystała cztery z dziewięciu okazji na przełamanie. Martić w tegorocznym Rolandzie Garrosie osiągnęła pierwszy wielkoszlemowy ćwierćfinał.

Półfinalistka tegorocznego Australian Open Danielle Collins (WTA 34) wróciła ze stanu 4:6, 0:3 i zwyciężyła 4:6, 6:4, 6:3 Anastasiję Sevastovą (WTA 12). W trzecim secie Łotyszka z 0:4 zbliżyła się na 3:4, ale w dwóch kolejnych gemach zdobyła tylko trzy punkty. W ciągu godziny i 52 minut miało miejsce 13 przełamań, z czego siedem dla Amerykanki.

W I rundzie Cori Gauff (WTA 313) wyeliminowała Venus Williams i wygrała mecz w głównej drabince londyńskiej imprezy jako najmłodsza tenisistka od 1991 roku (Jennifer Capriati). 15-latka z Delray Beach poszła za ciosem i w środę w 69 minut pokonała 6:3, 6:3 Magdalenę Rybarikovą (WTA 139), półfinalistkę Wimbledonu 2017. Amerykanka zdobyła 28 z 33 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Nie musiała bronić żadnego break pointa, a sama wykorzystała dwie z czterech szans na przełamanie.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)