Tenis. Wimbledon 2019: szybkie zwycięstwa Ashleigh Barty i Sloane Stephens. Harriet Dart w III rundzie

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / FACUNDO ARRIZABALAGA / Na zdjęciu: Ashleigh Barty
PAP/EPA / FACUNDO ARRIZABALAGA / Na zdjęciu: Ashleigh Barty

Ashleigh Barty i Sloane Stephens łatwo awansowały do III rundy Wimbledonu 2019. Australijka jest niepokonana od 14 meczów. Kolejną jej rywalką będzie grająca z dziką kartą Harriet Dart, która wyeliminowała Beatriz Haddad Maię.

Ashleigh Barty bez problemów odprawiła dwie rywalki w Wimbledonie. Rozpoczęła od pokonania Saisai Zheng, a w II rundzie w 55 minut wygrała 6:1, 6:3 z Alison van Uytvanck (WTA 58). W meczu z Belgijką wykorzystała pięć z siedmiu break pointów. Australijka posłała 14 kończących uderzeń przy siedmiu niewymuszonych błędach. Van Uytvanck miała 10 piłek wygranych bezpośrednio i 17 pomyłek.

Barty pozostaje niepokonana od 14 meczów. Po triumfie w Rolandzie Garrosie, w znakomitym stylu wkroczyła na trawę i zdobyła tytuł w Birmingham. Australijka po raz drugi awansowała do III rundy Wimbledonu (2018). Van Uytvanck to ćwierćfinalistka Rolanda Garrosa 2015, a w Londynie jej najlepszy rezultat to 1/8 finału z ubiegłego sezonu.

Kolejną rywalką Barty będzie Harriet Dart (WTA 182), która zwyciężyła 7:6(4), 3:6, 6:1 Beatriz Haddad Maię (WTA 121). Brazylijka w poprzedniej rundzie wyeliminowała Garbine Muguruzę. W pierwszym secie meczu z grającą z dziką kartą Brytyjką z 3:5 doprowadziła do tie breaka. W nim tenisistka z Rio de Janeiro z 1-3 wyrównała na 4-4, ale straciła trzy kolejne punkty. W drugiej partii Dart z 0:2 wyszła na 3:2, ale przegrała cztery gemy z rzędu. W decydującej odsłonie dominowała reprezentantka gospodarzy, która uzyskała trzy przełamania i awansowała do III rundy. To jej trzeci wielkoszlemowy występ. W Wimbledonie 2018 i Australian Open 2019 nie wygrała meczu.

Sloane Stephens (WTA 9) w 54 minuty rozbiła 6:0, 6:2 Yafan Wang (WTA 57). Amerykanka prowadziła 6:0, 2:0 i straciła dwa gemy, ale cztery kolejne padły jej łupem. Zgarnęła 56 z 84 rozegranych punktów. Mistrzyni US Open 2017 naliczono 19 kończących uderzeń i 10 niewymuszonych błędów. Wang zanotowano siedem piłek wygranych bezpośrednio i 21 pomyłek. Dla Stephens to ósmy występ w Wimbledonie. Najdalej doszła do ćwierćfinału (2013).

Qiang Wang (WTA 15) w 54 minuty pokonała 6:1, 6:2 Tamarę Zidansek (WTA 61). Chinka zamieniła na przełamanie pięć z siedmiu szans i zdobyła 16 z 16 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Tenisistka z Tiencinu po raz pierwszy awansowała do III rundy Wimbledonu.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania) Wielki Szlem, kort trawiasty, pula nagród 38 mln funtów czwartek, 4 lipca

II runda gry pojedynczej kobiet:

Ashleigh Barty (Australia, 1) - Alison van Uytvanck (Belgia) 6:1, 6:3 Sloane Stephens (USA, 9) - Yafan Wang (Chiny) 6:0, 6:2 Qiang Wang (Chiny, 15) - Tamara Zidansek (Słowenia) 6:1, 6:2 Harriet Dart (Wielka Brytania, WC) - Beatriz Haddad Maia (Brazylia, Q) 7:6(4), 3:6, 6:1