Wimbledon: Ula Radwańska pewnie w drugiej rundzie

Urszula Radwańska (WTA 71) pokonała 6:3, 6:3 Słowenkę Masę Zec Peskiric (WTA 98), awansując w poniedziałek do drugiej rundy wielkoszlemowego Wimbledonu. 18-letnia krakowianka jest jedną z trzech naszych reprezentantek na kortach klubu All England.

W tym artykule dowiesz się o:

Młodsza z sióstr Radwańskich wygrała drugi mecz w Wimbledonie. Przed rokiem wyeliminowała Czeszkę Klarę Zakopalovą, by potem nie sprostać Serenie Williams. Teraz tak sławnej rywalki na drugim szczeblu nie otrzyma, bo zmierzy się albo ze Słowaczką Dominiką Cibulkovą, albo Francuzką Julie Coin.

W starciu z debiutującą w Wielkim Szlemie Zec Peskiric Radwańska trzykrotnie przełamywała serwis rywalki, w tym na 5:3 w drugim secie. Posłała na jej stronę kortu 19 uderzeń wygrywających, w tym cztery asy. Ojciec, Robert Radwański, był w ubiegłym roku rozpromieniony, gdy jego 17-letnia wtedy pociecha pokonała pierwszą rundę, ale teraz Urszula jest już drugą rakietą Polski.

Zapewnienie sobie zwycięstwa przeciw Zec Peskiric zajęło jej 68 minut, podczas których popełniła 16 niewymuszonych błędów - więcej niż stojąca po drugiej stronie siatki 22-letnia Słowenka. Radwańska zanotowała też niższą skuteczność przy siatce.

Jedyny ich poprzedni pojedynek miał miejsce na otwarcie kwalifikacji US Open. Teraz rozpoczął kolejny turniej wielkoszlemowy, w którym efektownie prezentująca się ostatnio na trawie Urszula Radwańska, mistrzyni juniorskiego Wimbledonu sprzed dwóch lat, ma szansę na swój najlepszy wynik w serii najważniejszych imprez tenisowych na świecie.