WTA Lozanna: Caroline Garcia pokonana przez Bernardę Perę. Alize Cornet w ćwierćfinale

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / WU HONG / Na zdjęciu: Caroline Garcia
PAP/EPA / WU HONG / Na zdjęciu: Caroline Garcia

Caroline Garcia przegrała z Bernardą Perą w II rundzie turnieju WTA International w Lozannie. Do ćwierćfinału awansowała Alize Cornet, która wyeliminowała Jasmine Paolini.

Rozstawiona z numerem drugim Caroline Garcia (WTA 22) na II rundzie zakończyła udział w turnieju w Lozannie. Francuzka przegrała 2:6, 4:6 z Bernardą Perą (WTA 85). W ciągu 80 minut Amerykanka obroniła pięć break pointów i wykorzystała trzy z czterech szans na przełamanie.

W ćwierćfinale Pera zmierzy się z Xinyun Han (WTA 182), która pokonała 7:5, 6:4 Ludmiłę Samsonową (WTA 147). W pierwszym secie Chinka prowadziła 4:0 i 5:2, by dopiero w zaciętej końcówce opanować sytuację. W drugiej partii wróciła z 0:2. Było to drugie spotkanie tych tenisistek w tym roku. W eliminacjach do Wimbledonu z wygranej cieszyła się Rosjanka.

Alize Cornet (WTA 48) w 54 minuty rozbiła 6:1, 6:1 Jasmine Paolini (WTA 154). Francuzka wykorzystała sześć z ośmiu break pointów. Zdobyła 53 z 81 rozegranych punktów (65 proc.). Dla tenisistki z Nicei było to drugie w tym tygodniu starcie z Włoszką. W I rundzie rozprawiła się z Martiną Trevisan.

Kolejną rywalką Cornet będzie Natalia Wichliancewa (WTA 100), która pokonała 6:3, 6:2 Darię Gawriłową (WTA 91). W ciągu 75 minut Rosjanka zgarnęła 28 z 39 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Odparła cztery z sześciu break pointów, a sama zamieniła na przełamanie pięć z dziewięciu okazji. Australijka popełniła siedem podwójnych błędów.

Ladies Open Lausanne, Lozanna (Szwajcaria) WTA International, kort ziemny, pula nagród 250 tys. dolarów środa, 17 lipca

II runda gry pojedynczej:

Alize Cornet (Francja, 3) - Jasmine Paolini (Włochy, Q) 6:1, 6:1 Bernarda Pera (USA) - Caroline Garcia (Francja, 2) 6:2, 6:4 Natalia Wichliancewa (Rosja) - Daria Gawriłowa (Australia, 7) 6:3, 6:2 Xinyun Han (Chiny, LL) - Ludmiła Samsonowa (Rosja) 7:5, 6:4

Czy Alize Cornet awansuje do półfinału turnieju WTA w Lozannie?