ATP Bastad: "jedynka" i "dwójka" za burtą. Cristian Garin oraz Fernando Verdasco przegrali inauguracyjne mecze

Najwyżej rozstawiony Cristian Garin w dwóch setach przegrał z Jeremym Chardym w II rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP 250 w Bastad. Odpadł też oznaczony numerem drugim Fernando Verdasco, który uległ Albertowi Ramosowi.

Marcin Motyka
Fernando Verdasco Getty Images / Mike Owen / Na zdjęciu: Fernando Verdasco
Cristian Garin po raz pierwszy w karierze został najwyżej rozstawionym tenisistą w drabince imprezy głównego cyklu męskich rozgrywek. Występu w turnieju ATP w Bastad nie będzie jednak dobrze wspominał, bowiem odpadł już po swoim inauguracyjnym meczu. W środę, w spotkaniu II rundy przeciwko Jeremy'emu Chardy'emu (w I rundzie miał wolny los), Chilijczyk trzykrotnie oddał własne podanie, sam odpowiedział tylko jednym breakiem i w efekcie uległ Francuzowi 4:6, 4:6.

W ćwierćfinale Chardy'ego czeka konfrontacja z innym reprezentantem Chile, Nicolasem Jarrym. 23-latek z Santiago pokonał 7:5, 6:3 Mikaela Ymera, posiadacza dzikiej karty, w ciągu 101 minut gry serwując trzy asy i uzyskując cztery przełamania.

Z turniejem pożegnał się także drugi najwyżej rozstawiony uczestnik, Fernando Verdasco. Hiszpan przegrał 2:6, 4:6 z rodakiem, Albertem Ramosem. Był to ósmy mecz pomiędzy tymi tenisistami w głównym cyklu, w tym aż czwarty w Bastad. W latach 2014 w II rundzie i 2017 w ćwierćfinale zwyciężał Verdasco, natomiast w finale w sezonie 2016 i w środę lepszy był gracz z Barcelony.

W 1/4 finału Ramos zmierzy się z kolejnym krajanem, Roberto Carballesem. 26-latek z Teneryfy wygrał 6:1, 7:6(4) z Damirem Dzumhurem, wykorzystując cztery z sześciu okazji na przełamanie serwisu Bośniaka.

Albert Ramos (Hiszpania) - Fernando Verdasco (Hiszpania, 2) 6:2, 6:4
Roberto Carballes (Hiszpania) - Damir Dzumhur (Bośnia i Hercegowina) 6:1, 7:6(4)

Kto awansuje do półfinału turnieju ATP w Bastad?