ATP Umag: udany dzień Serbów. Laslo Djere i Dusan Lajović w półfinałach

Laslo Djere w trzech setach pokonał Leonardo Mayera w ćwierćfinale rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP 250 w Umagu. Do 1/2 finału awansował też inny Serb, Dusan Lajović, który wygrał z Aljazem Bedene.

Marcin Motyka
Laslo Djere Getty Images / Buda Mendes / Na zdjęciu: Laslo Djere
Spośród ośmiu rozstawionych tenisistów do ćwierćfinałów turnieju ATP w Umagu dotarło tylko trzech. Dwóch z nich, oznaczony numerem trzecim Laslo Djere i Leonardo Mayer, "ósemka", zmierzyło się ze sobą w piątek w pojedynku o półfinał. Lepszy okazał się ten wyżej notowany. Djere zaserwował sześć asów, ani razu nie dał się przełamać, wykorzystał dwa z siedmiu break pointów i pokonał Argentyńczyka 6:4, 6:7(6), 6:3 po 160-minutowej batalii.

O finał Serb powalczy z Attilą Balazsem. Węgierski kwalifikant ma za sobą trzecią z rzędu zwycięską trzysetową konfrontację. Po dwóch godzinach i 22 minutach walki pokonał 3:6, 7:6(2), 6:3 Stefano Travaglię. Tym samym 30-latek z Budapesztu awansował do drugiego w karierze półfinału w głównym cyklu. Poprzedni uzyskał w kwietniu 2012 roku w swoim rodzinnym mieście.

W piątek z wygranej mógł cieszyć się również drugi reprezentant Serbii, Dusan Lajović. 29-latek z Belgradu po dwuipółgodzinnej potyczce okazał się lepszy od Aljaza Bedene, zwyciężając 5:7, 6:3, 6:3. W każdej z rozegranych partii Lajović po dwa razy przełamywał podanie Słoweńca.

Kolejnym przeciwnikiem rozstawionego z numerem czwartym Serba będzie Salvatore Caruso. Włoski kwalifikant pokonał 6:4, 6:0 Facundo Bagnisa, a mecz dobiegł końca 53 minuty po północy lokalnego czasu. Dla 26-latka z Avoli to premierowy awans do 1/2 finału zmagań rangi ATP Tour.

Plava Laguna Croatia Open Umag, Umag (Chorwacja)