ATP Gstaad: pewne zwycięstwa Joao Sousy i Alberta Ramosa. Tommy Robredo nie wykorzystał dzikiej karty

Joao Sousa w dwóch setach pokonał Steve'a Darcisa w I rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP 250 w Gstaad. Albert Ramos oddał tylko trzy gemy Henriemu Laaksonenowi, natomiast Tommy Robredo zdobył cztery w meczu z Gian Marco Moronim.

Marcin Motyka
Joao Sousa Getty Images / Steven Ryan / Na zdjęciu: Joao Sousa
Joao Sousa od bardzo pewnego zwycięstwa rozpoczął rywalizację w turnieju ATP w Gstaad. W I rundzie rozstawiony z numerem piątym Portugalczyk w zaledwie godzinę wygrał 6:4, 6:4 ze Steve'em Darcisem. Portugalczyk we wtorkowym spotkaniu zaserwował trzy asy, ani razu nie dał się przełamać, a sam wykorzystał dwie z czterech okazji na breaka.

W II rundzie przeciwnikiem Sousy będzie Gian Marco Moroni. Włoski kwalifikant pokonał 6:2, 6:2 doświadczonego Tommy'ego Robredo, który nie wykorzystał od dawna wyczekiwanej szansy. 37-latek z Hostarlic otrzymał bowiem dziką kartą do głównej drabinki J.Safra Sarassin Swiss Open Gstaad i dzięki temu po raz pierwszy od zeszłorocznego US Open wystąpił w głównej drabince imprezy rangi ATP Tour.

Bardzo łatwo w 1/8 finału znalazł się również Albert Ramos. Hiszpan w 62 minuty wygrał 6:0, 6:3 z Henrim Laaksonenem, czterokrotnie przełamując podanie Szwajcara. Kolejnym przeciwnikiem Ramosa będzie oznaczony numerem drugim Fernando Verdasco, którego ograł w zeszłym tygodniu w Bastad.

Inauguracyjnym rywalem najwyżej rozstawionego Roberto Bautisty został jego rodak, Jaume Munar. Hiszpan w trzech setach okazał się lepszy od Maleka Jaziriego. Z kolei Dusan Lajović, turniejowa "trójka", w swoim premierowym meczu stanie naprzeciw Denisa Istomina. Uzbek wyeliminował posiadacza dzikiej karty Marka-Andreę Hueslera.

W 1/8 finału zameldował się również Taro Daniel. Japończyk zaserwował jednego asa, wykorzystał trzy z sześciu piłek na przełamanie i w 74 minuty pokonał 6:4, 6:4 kwalifikanta Filippo Baldiego. Kolejnym przeciwnikiem Daniela będzie Pablo Andujar, mistrz turnieju w Gstaad z 2014 roku.

J.Safra Sarassin Swiss Open Gstaad, Gstaad (Szwajcaria)