ATP Atlanta: finał z udziałem Next Gen. Alex de Minaur i Taylor Fritz powalczą o tytuł

Australijczyk Alex de Minaur i Amerykanin Taylor Fritz spotkają się w niedzielnym finale turnieju ATP World Tour 250 na kortach twardych w Atlancie.

Rafał Smoliński
Alex de Minaur Getty Images / Chris Hyde / Na zdjęciu: Alex de Minaur
Sobotnie półfinały zostały rozstrzygnięte w trzech setach. Najpierw zmierzyli się Alex de Minaur i potężnie serwujący Reilly Opelka. Amerykanin posłał aż 28 asów, ale nie wystarczyło to do zwycięstwa. Australijczyk lepiej returnował i w decydującej odsłonie postarał się o dwa przełamania. Reprezentant USA nie wypracował żadnego break pointa i przegrał 6:7(4), 7:6(5), 3:6.

W styczniu de Minaur wygrał turniej w Sydney, ale potem stracił parę miesięcy z powodu kontuzji pachwiny. - Jestem bardzo dumny z tego, co osiągnąłem po kontuzji. Jestem tam, gdzie chcę być. Grałem wspaniały tenis, ale nie osiągałem zwycięstw. Wiedziałem, że prędzej czy później przyjdą wyniki -  powiedział zdolny 20-latek, cytowany przez ATP.

Do finału awansował również oznaczony drugim numerem Taylor Fritz. Amerykanin pokonał w sesji wieczornej 6:1, 3:6, 6:3 Brytyjczyka Camerona Norriego. Mecz był rozgrywany w szybkim tempie. Choć panowie zagrali trzy sety, to rozstrzygnięcie zapadło już po 98 minutach.

- Dwa finały osiągnięte w ciągu miesiąca pokazują, że mój poziom poszedł w górę. Wiem, że się poprawiam i to jest bardzo dobre uczucie. Gram dużo lepiej od ostatniego spotkania z Aleksem. Jestem przekonany, że w przyszłości jeszcze nieraz się zobaczymy - powiedział po meczu Fritz.

W zeszłym roku de Minaur pokonał go w fazie grupowej Finałów Next Gen ATP w Mediolanie. Od tego czasu obaj zdobyli po jednym tytule w zawodach głównego cyklu. Australijczyk triumfował w Sydney, natomiast Amerykanin w Eastbourne.