WTA San Jose: Magda Linette odpadła w I rundzie. Za mocna była Carla Suarez

Magda Linette już po pierwszym spotkaniu zakończyła występ w turnieju WTA Premier na kortach twardych w San Jose. W poniedziałek polska tenisistka przegrała w dwóch setach z wyżej notowaną od siebie Hiszpanką Carlą Suarez.

Marcin Motyka
Magda Linette Getty Images / Na zdjęciu: Magda Linette
Występy w sezonie gry na kortach twardych w Ameryce Północnej Magda Linette zainaugurowała w turnieju WTA w San Jose. W I rundzie imprezy Mubadala Silicon Valley Classic zmierzyła się z Carlą Suarez. Rozstawiona z numerem szóstym Hiszpanka okazała się jednak dla Polki zbyt mocna.

Poniedziałkowy mecz poznanianka rozpoczęła w najgorszy możliwy sposób - od straty serwisu. Nieudany początek nie podciął jej skrzydeł. Linette starała się zniwelować przewagę rywalki i uczyniła to, w szóstym gemie notując przełamanie powrotne. Od tego momentu oddała jednak inicjatywę, przegrała trzy gemy z rzędu i całego seta.

Drugą partię Linette rozpoczęła odważnie i agresywnie. I dało to efekt - wyszła bowiem na prowadzenie 3:1. Ale znów, jak w inauguracyjnej odsłonie, zanotowała serię przegranych gemów i po kilkudziesięciu minutach na tablicy wyników pojawił się rezultat 5:3 dla Suarez. To oznaczało, że Hiszpanka stanęła przed szansą na zakończenie meczu.

Jednakże Polka miała okazję, by powrócić do gry. W ostatnim gemie wywalczyła dwa break pointy. Wówczas jednak Suarez zagrała jak natchniona. Najpierw posłała kończący forhend, a w trzech kolejnych punktach zaserwowała asy. Co ciekawe, były to jej jedyne bezpośrednio wygrane podania w całym pojedynku.

Za start w San Jose Linette otrzyma jeden punkt do rankingu WTA, co będzie ją kosztować spadek z aktualnie zajmowanej 71. lokaty w klasyfikacji singlistek, oraz ponad 8,2 tys. dolarów premii finansowej.

Z kolei oznaczona "szóstką" Suarez w II rundzie zmierzy się z amerykańską posiadaczką dzikiej karty - Bethanie Mattek-Sands bądź z Venus Williams.

Mubadala Silicon Valley Classic, San Jose (USA)