WTA San Jose: Switolina nie dała szans Kasatkinie. Sabalenka odprawiła Vandeweghe

Elina Switolina oddała cztery gemy Darii Kasatkinie w II rundzie turnieju WTA Premier w San Jose. Do ćwierćfinału awansowała Aryna Sabalenka, która wyeliminowała Coco Vandeweghe.

Elina Switolina PAP/EPA / WILL OLIVER / Na zdjęciu: Elina Switolina
Elina Switolina (WTA 7) podwyższyła na 5-0 bilans spotkań z Darią Kasatkiną (WTA 40). W II rundzie turnieju w San Jose Ukrainka wygrała 6:3, 6:1. Rosjanka prowadziła 2:0, ale od tego momentu zdobyła jeszcze tylko dwa gemy. W ciągu 65 minut Switolina wykorzystała pięć z siedmiu szans na przełamanie i odparła cztery z pięciu break pointów.

W ćwierćfinale Ukrainka zmierzy się z Marią Sakkari (WTA 30), ubiegłoroczną finalistką imprezy. Greczynka zwyciężyła 4:6, 6:4, 6:2 Mayo Hibi (WTA 265). W trwającym dwie godziny i 35 minut meczu 30. rakieta globu zaserwowała dziewięć asów. Obroniła 15 z 20 break pointów, a sama zaliczyła siedem przełamań.

Aryna Sabalenka (WTA 10) pokonała 6:3, 6:3 Coco Vandeweghe (WTA 636). W ciągu 74 minut Amerykanka popełniła siedem podwójnych błędów. Białorusinka zaserwowała sześć asów i zdobyła 28 z 34 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Zniwelowała pięć z sześciu break pointów i uzyskała cztery przełamania. Vandeweghe długo pauzowała z powodu problemów zdrowotnych. Był to dla niej pierwszy singlowy występ od września ubiegłego roku.

Kolejną rywalką Sabalenki będzie Carla Suarez (WTA 29), która zwyciężyła 3:6, 6:1, 6:2 Bethanie Mattek-Sands (WTA 674). W trwającym godzinę i 47 minut meczu Hiszpanka wykorzystała siedem z dziewięciu break pointów. Amerykanka w poprzedniej rundzie wyeliminowała Venus Williams.

Mubadala Silicon Valley Classic, San Jose (USA)

Maria Sakkari (Grecja, 7) - Mayo Hibi (Japonia, Q) 4:6, 6:4, 6:2

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)
Czy Elina Switolina awansuje do półfinału turnieju WTA w San Jose?