Wimbledon: Kubot i Marach w drugiej rundzie debla

Łukasz Kubot i Austriak Oliver Marach, rozstawieni z numerem ósmym, pokonali 6:4, 6:3, 6:1 Brytyjczyków Jonathana Erlicha i Jamiego Murraya, awansując w środę do drugiej rundy gry podwójnej wielkoszlemowego Wimbledonu.

Krzysztof Straszak

Wbrew pozorom najtrudniejszy dla półfinalistów Australian Open był trwający prawie 50 minut set drugi, w którym po długiej walce potrafili dwukrotnie przełamać serwis rywali. W decydującej partii reprezentanci gospodarzy zaczęli od wygranego podania, ale potem nie dotrzymali kroku polsko-austriackiej parze pięciokrotnie oddając im punkt za podwójny błąd serwisowy.

27-letni Kubot i o dwa lata od niego starszy Marach w meczu, którego stawką będzie 1/8 finału, spotkają się albo z Francuzami: Michaëlem Llodrą i Nicolasem Mahut, albo z Niemcami: Benjaminem Beckerem i Rainerem Schuettlerem.

Z rywalizacji deblowej odpadła w pierwszej rundzie najwyżej notowana polska para, Marcin Matkowski i Mariusz Fyrstenberg.

The Championships, Wimbledon
Wielki Szlem, pula nagród 12,55 mln funtów
środa, 24 czerwca 2009
wynik, mężczyźni

pierwsza runda gry podwójnej:

Łukasz Kubot (Polska, 8) / Oliver Marach (Austria, 8) - Jonathan Erlich (Izrael) / Jamie Murray (Wielka Brytania) 6:4, 6:3, 6:1