ATP Montreal: Hubert Hurkacz i John Isner odpadli w I rundzie. Zmarnowali 11 break pointów

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz

Hubert Hurkacz i John Isner na I rundzie zakończyli udział w deblu turnieju ATP Masters 1000 w Montrealu. Polak i Amerykanin przegrali z Australijczykami Alexem de Minaurem i Jordanem Thompsonem.

W Montrealu Hubert Hurkacz wystąpił w deblu razem z Johnem Isnerem. W I rundzie ich rywalami byli Alex de Minaur i Jordan Thompson i przegrali z nimi 4:6, 6:7(3). W pierwszym secie miało miejsce jedno przełamanie, które Australijczycy uzyskali na 3:2. W drugiej partii Polak i Amerykanin zmarnowali trzy piłki setowe w 10. gemie. W tie breaku tenisiści z antypodów przypieczętowali awans.

W trwającym 84 minuty spotkaniu Hurkacz i Isner nie uzyskali ani jednego przełamania, choć mieli 11 break pointów. De Minaur i Thompson zdobyli 39 z 51 punktów przy swoim pierwszym podaniu.

Dla Hurkacza był to piąty deblowy występ w głównym cyklu w tym roku. W Pune (z Benoitem Pairem), Budapeszcie (z Fabricem Martinem), Lyonie (ze Stevem Johnsonem) i Rolandzie Garrosie (z Aljazem Bedene) również nie wygrał meczu.

Hurkacz i Isner mogą skoncentrować się na singlu. We wtorek Polak zmierzy się z Amerykaninem Taylorem Fritzem. Isnera czeka jeszcze jedna konfrontacja z Thompsonem.

Rogers Cup, Montreal (Kanada) ATP Masters 1000, kort twardy, pula nagród 6,3 mln dolarów poniedziałek, 5 sierpnia

I runda gry podwójnej:

Alex de Minaur (Australia) / Jordan Thompson (Australia) - Hubert Hurkacz (Polska) / John Isner (USA) 6:4, 7:6(3)