Tenis. US Open: Kamil Majchrzak poznał rywala w II rundzie. Polak zagra w środę

Pablo Cuevas został rywalem Kamila Majchrzaka w 1/32 finału rozgrywanego na kortach twardych wielkoszlemowego US Open 2019. Urugwajczyk w I rundzie w czterech setach pokonał Jacka Socka.

Marcin Motyka
Kamil Majchrzak Getty Images / Cameron Spencer / Na zdjęciu: Kamil Majchrzak
Pablo Cuevas i Jack Sock w tym sezonie walczą głównie z problemami zdrowotnymi. Urugwajczyk z powodu problemów fizycznych nie grał od połowy lipca. Z kolei Amerykanin przed miesiącem wrócił do występów po ponad półrocznej przerwie spowodowanej kontuzją kolana, jakiej nabawił się podczas jazdy na snowboardzie, a w US Open wystartował dzięki dzikiej karcie. W poniedziałek zmierzyli się w I rundzie nowojorskiej imprezy i lepszy okazał się Cuevas, zwyciężając 6:4, 7:5, 7:6(5).

Mecz trwał dwie godziny i 18 minut. W tym czasie 33-latek z Salto zaserwował 13 asów, wykorzystał trzy z pięciu piłek na przełamanie, posłał 26 zagrań kończących, popełnił 24 niewymuszone błędy i łącznie zdobył 106 punktów, o 12 więcej od rywala.

Wygrywając w poniedziałek, Cuevas podwyższył na 2-0 bilans konfrontacji z Sockiem. Na wygrany mecz Urugwajczyk czekał od 1 lipca, gdy w I rundzie Wimbledonu ograł Damira Dzumhura. W US Open poprzednie zwycięstwo odniósł w 2016 roku, kiedy to dotarł do II rundy.

W 1/32 finału, w środę, Cuevas zmierzy się z Kamilem Majchrzakiem, "szczęśliwym przegranym" z kwalifikacji. Będzie to pierwszy pojedynek pomiędzy tymi tenisistami. Wygrany w III rundzie powalczy z Borną Coriciem bądź z Grigorem Dimitrowem.

Rozstawiony z numerem 12. Corić w I rundzie wygrał 7:6(7), 6:3, 6:0 z kwalifikantem Jewgienijem Donskojem. Tymczasem Dimitrow pokonał 6:1, 6:7(2), 6:4, 6:3 Andreasa Seppiego, przerywając serię trzech porażek z rzędu.