Tenis. US Open: Roger Federer rozgromił Daniela Evansa. Życiowy wynik Aleksa de Minaura

Roger Federer wyraźnie odżył i w III rundzie US Open 2019 nie dał żadnych szans Brytyjczykowi Danielowi Evansowi. Po raz pierwszy w karierze do 1/8 finału imprezy Wielkiego Szlema awansował Australijczyk Alex de Minaur.

Rafał Smoliński
Roger Federer PAP/EPA / RAY STUBBLEBINE / Na zdjęciu: Roger Federer
W dwóch pierwszych pojedynkach Roger Federer niespodziewanie przegrywał po secie z niżej notowanymi rywalami. Szwajcar zapowiedział wówczas, że musi lepiej grać już od początku spotkania. O tym, że 20-krotny mistrz wielkoszlemowy nie rzuca słów na wiatr, przekonał się w piątek Daniel Evans.

Brytyjczyk jeszcze przed meczem twierdził, że może zaskoczyć utytułowanego przeciwnika. Rzeczywistość okazała się jednak brutalna, ponieważ Federer nie dał żadnych szans tenisiście z Birmingham. W pierwszym i drugim secie zdobył po dwa przełamania, natomiast w trzeciej partii trzykrotnie odebrał serwis Brytyjczykowi. Evans postarał się tylko o jednego breaka, ale nic więcej nie mógł zrobić. Federer wygrał 6:2, 6:2, 6:1 i w niedzielę spotka się z Belgiem Davidem Goffinem.

Po meczu Evans przyznał, że nie doszedł do siebie po czwartkowym czterosetowym pojedynku z Lucasem Pouille'em. Federer z kolei miał dzień przerwy, bo w środę zagrał pod dachem Arthur Ashe Stadium i uniknął przerwy związanej z opadami deszczu. - Byłem zmęczony. Jeśli mam być szczery, to niesamowicie ciężko było mi wyjść na kort jako pierwszy po czwartkowym meczu. Roger był wypoczęty, a ja walczyłem w czwartek, dlatego znaleźliśmy się na różnych biegunach. On zagrał niemal perfekcyjnie - stwierdził Brytyjczyk na pomeczowej konferencji.

US Open: pewna inauguracja Łukasza Kubota i Marcelo Melo

Z największego zwycięstwa w karierze i w Wielkim Szlemie cieszył się w piątek Alex de Minaur. Australijczyk pokonał 6:2, 6:4, 2:6, 6:3 rozstawionego z siódmym numerem Keia Nishikoriego. Trzeba jedna wspomnieć, że Japończyk narzekał w ostatnim czasie na problemy zdrowotne, co ułatwiło zadanie rywalowi. Mimo tego tenisista z Sydney ma teraz na koncie wygrany mecz z zawodnikiem z Top 10 i po raz pierwszy zagra w 1/8 finału imprezy wielkoszlemowej. Jego kolejnym przeciwnikiem będzie Bułgar Grigor Dimitrow.