Tenis. US Open: Łukasz Kubot i Marcelo Melo bez strat. Powalczą o ćwierćfinał debla

Łukasz Kubot i Marcelo Melo bez straty seta awansowali do III rundy gry podwójnej wielkoszlemowego US Open 2019. W sobotę polsko-brazylijska para pokonała Słowaka Jozefa Kovalika i Hiszpana Alberta Ramosa.

Rafał Smoliński
Łukasz Kubot Getty Images / Scott Barbour / Na zdjęciu: Łukasz Kubot
Rozstawieni z drugim numerem Łukasz Kubot i Marcelo Melo zmierzyli się w sobotę z parą złożoną z singlistów. Jozef Kovalik i Albert Ramos sprawili w I rundzie niespodziankę eliminując duet doświadczonych deblistów - Szweda Roberta Lindstedta i Austriaka Philippa Oswalda, ale o kolejną sensację już się nie postarali.

W pierwszym secie Kubot i Melo natychmiast zaatakowali przy serwisie Kovalika i po paru dobrych returnach przełamali do zera w drugim gemie. Od tego momentu faworyci kontrolowali przebieg wydarzeń na korcie. W dziewiątym gemie pewnie wykorzystali pierwszą okazję do zamknięcia premierowej odsłony.

Na początku drugiej partii polsko-brazylijski debel znów odebrał podanie Słowakowi, ale potem nastąpił moment rozluźnienia. Kovalik i Ramos przełamali kolejno Melo i Kubota, dzięki czemu prowadzili 3:1. Wówczas oznaczona drugim numerem para odrobiła stratę breaka przy podaniu reprezentanta naszych południowych sąsiadów. Kolejny atak nastąpił przy stanie po 4. Tenisista z Bratysławy po raz czwarty w spotkaniu przegrał serwis, po czym Melo zakończył mecz asem serwisowym.

Po 71 minutach Kubot i Melo wygrali ostatecznie 6:3, 6:4. W sobotę posłali siedem asów, mieli 22 kończące uderzenia i tylko pięć niewymuszonych błędów. Natomiast Kovalik i Ramos zanotowali jednego asa, dwa podwójne błędy, 19 wygrywających piłek i 18 pomyłek. W sumie zdobyli 45 ze 108 rozegranych punktów.

Kubot i Melo to zeszłoroczni finaliści międzynarodowych mistrzostw USA. Wówczas tytułu pozbawili ich Amerykanie Mike Bryan i Jack Sock. W obecnej edycji nowojorskiego turnieju nie stracili jeszcze seta. Ich przeciwnikami w meczu III rundy będą Argentyńczyk Leonardo Mayer i Portugalczyk Joao Sousa, którzy w sobotę pokonali oznaczony "14" fińsko-australijski debel Henri Kontinen i John Peers 3:6, 6:3, 7:6(4).

US Open, Nowy Jork (USA)
Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród 57 mln dolarów
sobota, 31 sierpnia

II runda gry podwójnej mężczyzn:

Łukasz Kubot (Polska, 2) / Marcelo Melo (Brazylia, 2) - Jozef Kovalik (Słowacja) / Albert Ramos (Hiszpania) 6:3, 6:4