WTA Nanchang: Jelena Rybakina i Shuai Peng w ćwierćfinale. Krecz Shuai Zhang

Jelena Rybakina pokonała Xinyu Wang i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA International w Nanchangu. Rozstawiona z numerem pierwszym Shuai Zhang przegrała siedem gemów i skreczowała w spotkaniu z Lin Zhu.

Jelena Rybakina Getty Images / Abbie Parr / Na zdjęciu: Jelena Rybakina
W II rundzie imprezy w Nanchangu Jelena Rybakina (WTA 69) wygrała 7:6(4), 6:2 z Xinyu Wang (WTA 176). W pierwszym secie Kazaszka wróciła ze stanu 3:5. W trwającym 99 minut meczu popełniła osiem podwójnych błędów, ale też zaserwowała 10 asów. Wykorzystała pięć z 10 break pointów. W lipcu w Bukareszcie Rybakina zdobyła pierwszy tytuł w głównym cyklu. Kolejną jej rywalką będzie Szwajcarka Viktorija Golubić.

Najwyżej rozstawiona Shuai Zhang (WTA 32) przegrywała 0:6, 0:1 ze swoją rodaczką Lin Zhu (WTA 115) i po 38 minutach skreczowała z powodu choroby. Zhu osiągnęła pierwszy ćwierćfinał w głównym cyklu od ubiegłorocznego turnieju w Nanchangu. Wtedy dotarła do półfinału.

Shuai Peng (WTA 132) zwyciężyła 6:3, 0:6, 6:4 Kristynę Pliskovą (WTA 81). Czeszka zaserwowała 10 asów, z czego pięć w drugim secie. Chinka odniosła pierwsze w tym roku zwycięstwo nad tenisistką z Top 100 rankingu. Na ćwierćfinał w głównym cyklu czekała od października 2017 roku (Tiencin). Kolejną rywalką półfinalistki US Open 2014 będzie Zhu.

Nina Stojanović (WTA 134) wygrała 6:4, 6:3 z Samanthą Stosur (WTA 139), mistrzynią US Open 2011. W ciągu 86 minut Serbka miała pięć break pointów i wszystkie wykorzystała. Tenisistka z Belgradu awansowała do trzeciego w tym roku ćwierćfinału w głównym cyklu, po Norymberdze i Jurmale.

Nina Stojanović (Serbia) - Samantha Stosur (Australia) 6:4, 6:3

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Jelena Rybakina awansuje do półfinału turnieju WTA w Nanchangu?