WTA Osaka: Kiki Bertens pokonana przez Anastazję Pawluczenkową. Camila Giorgi lepsza od Sloane Stephens

Kiki Bertens przegrała z Anastazją Pawluczenkową w II rundzie turnieju WTA Premier w Osace. Odpadła Sloane Stephens, która uległa Camili Giorgi.

Kiki Bertens Getty Images / David Aliaga/MB Media / Na zdjęciu: Kiki Bertens
W czwartek z imprezą w Osace pożegnała się jedna tenisistka z Top 10 rankingu. Kiki Bertens (WTA 5) przegrała 1:6, 5:7 z Anastazją Pawluczenkową (WTA 41). W ciągu 90 minut Holenderka popełniła dziewięć podwójnych błędów. Rosjanka zdobyła 31 z 40 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała sześć z 12 break pointów. Moskwianka poprawiła na 3-5 bilans spotkań z Bertens. Tenisistki te zmierzyły się po raz czwarty w 2019 roku. W Australian Open lepsza była Pawluczenkowa, a w Petersburgu i US Open z wygranych cieszyła się Holenderka.

Sloane Stephens (WTA 14) uległa 0:6, 3:6 Camili Giorgi (WTA 54). W ciągu 75 minut Włoszka popełniła 11 podwójnych błędów, ale też wykorzystała sześć z 14 szans na przełamanie. Obroniła pięć z sześciu break pointów i wyszła na prowadzenie 3-2 w bilansie meczów z reprezentantką USA. Po nieudanym lecie w Ameryce Północnej (jeden wygrany mecz w czterech turniejach), mistrzyni US Open 2017 źle rozpoczęła również jesień w Azji. W ćwierćfinale Giorgi zmierzy się z Elise Mertens.

Misaki Doi (WTA 83) zwyciężyła 7:6(5), 6:3 Donnę Vekić (WTA 21). Chorwatka w obu setach miała przewagę przełamania. W pierwszym prowadziła 5:3, a w 10. gemie zmarnowała dwie piłki setowe. W drugim od 2:0 straciła sześć z siedmiu kolejnych gemów. W ciągu 96 minut Japonka wykorzystała cztery z sześciu break pointów i w drugim kolejnym turnieju awansowała do ćwierćfinału. W Hiroszimie dopiero w finale uległa Nao Hibino. Kolejną rywalką Doi będzie Pawluczenkowa.

Julia Putincewa (WTA 36) w 72 minuty rozbiła 6:1, 6:1 Warwarę Flink (WTA 149). Kazaszka zdobyła 16 z 21 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała sześć z 10 break pointów. W ćwierćfinale jej przeciwniczką będzie najwyżej rozstawiona Naomi Osaka.