WTA Tiencin: Magda Linette w ćwierćfinale. Kurumi Nara skreczowała

Zaledwie 18 minut trwał pojedynek Magdy Linette z Kurumi Narą w ramach turnieju WTA International w Tiencinie. Japonka skreczowała przy stanie 0:4 i do ćwierćfinału awansowała Polka.

Magda Linette Getty Images / Robert Cianflone / Na zdjęciu: Magda Linette
We wtorek w Tiencinie Magda Linette (WTA 42) łatwo rozprawiła się z Amerykanką Christiną McHale. W II rundzie zmierzyła się z Kurumi Narą (WTA 159). Japonka wygrała trzy z czterech ich wcześniejszych spotkań. Polka była górą w ich ostatniej konfrontacji, w 2017 roku w kwalifikacjach w New Haven. W czwartek poznanianka prowadziła 4:0, gdy po 18 minutach Japonka skreczowała z powodu kontuzji uda.

Na otwarcie meczu Linette utrzymała podanie na przewagi (10 punktów), a następnie przełamała rywalkę do zera popisując się dwoma świetnymi zagraniami (bekhend po linii, kros forhendowy). Polka poszła za ciosem i krosem bekhendowym wykorzystała break pointa na 4:0. Nara skorzystała z interwencji medycznej z powodu problemów z udem, a po chwili skreczowała.

W tak krótkim czasie Linette nie zmarnowała żadnego break pointa (dwa przełamania). Zdobyła 18 z 23 rozegranych punktów. To drugi mecz tych tenisistek zakończony kreczem. W I rundzie Wimbledonu 2015 w trzecim secie Polka nie była w stanie kontynuować gry z powodu problemów z udem.

Dla Nary był to piąty mecz w Tiencinie. W trzystopniowych kwalifikacjach odprawiła bez straty seta Amerykankę Nicole Melichar oraz Chinki Meiling Wang i Shuyue Ma. W I rundzie turnieju głównego pokonała 3:6, 6:1, 6:3 Brytyjkę Harriet Dart. Japonka ostatni ćwierćfinał w głównym cyklu osiągnęła we wrześniu 2017 roku w Taszkencie. Najlepsze wyniki zanotowała w sezonie 2014, gdy wywalczyła tytuł w Rio de Janeiro i zanotowała finał w Waszyngtonie. Najwyżej w rankingu była klasyfikowana na 32. pozycji (sierpień 2014).

Linette osiągnęła czwarty ćwierćfinał od sierpnia. W nowojorskim Bronksie zdobyła pierwszy singlowy tytuł w głównym cyklu. W Nanchangu w walce o półfinał przegrała po trzysetowym maratonie ze Szwedką Rebekką Peterson. W Seulu zaliczyła finał, w którym urwała dwa gemy Karolinie Muchovej. Kolejną rywalką Polki w Tiencinie będzie w piątek Brytyjka Heather Watson, która odprawiła rozstawioną z numerem drugim Chinkę Qiang Wang.