WTA Luksemburg: Jelena Ostapenko lepsza od Elise Mertens. Kolejny trzysetowy mecz Julii Goerges

Jelena Ostapenko wyeliminowała najwyżej rozstawioną Elise Mertens w II rundzie turnieju WTA International w Luksemburgu. Broniąca tytułu Julia Goerges pokonała w trzech setach Soranę Cirsteę.

Jelena Ostapenko Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: Jelena Ostapenko
Po wielu miesiącach niepowodzeń Jelena Ostapenko (WTA 63) złapała niezłą formę na koniec sezonu. W ubiegłym tygodniu doszła do finału w Linzu. W czwartek w Luksemburgu pokonała 4:6, 6:2, 6:2 rozstawioną z numerem pierwszym Elise Mertens (WTA 19). W pierwszym secie Łotyszka nie wykorzystała prowadzenia 4:1, ale w dwóch kolejnych uzyskała pięć przełamań.

W trwającym dwie godziny i minutę meczu mistrzyni Rolanda Garrosa 2017 popełniła 14 podwójnych błędów, z czego 10 w pierwszym secie. Dla Ostapenko to pierwszy występ w Luksemburgu. Kolejną jej rywalką będzie Antonia Lottner (WTA 210), której mecz z Andreą Petković (WTA 75) trwał 28 minut. Wyżej notowana Niemka przegrała pierwszą partię 1:6 i skreczowała z powodu kontuzji lewego kolana.

Kolejny trzysetowy mecz ma za sobą broniąca tytułu Julia Görges (WTA 26). W I rundzie wyeliminowała Japonkę Misaki Doi (5:7, 6:1, 6:3). W czwartek pokonała 4:6, 6:4, 6:4 Soranę Cirsteę (WTA 76). W trwającym dwie godziny i 10 minut meczu Niemka zaserwowała dziewięć asów i zgarnęła 42 z 59 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Obroniła sześć z ośmiu break pointów.

Monica Puig (WTA 84) zwyciężyła 7:6(5), 3:6, 7:6(6) Kristynę Pliskovą (WTA 70) po dwóch godzinach i 50 minutach. Czeszka zaserwowała 28 asów i obroniła wszystkie 16 break pointów, ale przegrała dwa tie breaki i pożegnała się z turniejem. Wykorzystała jedną z dziewięciu okazji na przełamanie. Portorykanka zdobyła o trzy punkty więcej (122-119) i wyszła na prowadzenie 2-1 w bilansie meczów z Pliskovą.

Anna Blinkowa (WTA 66) w 48 minut rozbiła 6:0, 6:1 Tatjanę Marię (WTA 86). Rosjanka obroniła dwa break pointy, a sama zamieniła na przełamanie sześć z 10 szans. Jej łupem padło 51 z 73 rozegranych punktów (70 proc.). Było to drugie spotkanie tych tenisistek w Luksemburgu. W ubiegłym sezonie również lepsza okazała się moskwianka. W ćwierćfinale Blinkowa zmierzy się z Margaritą Gasparian (WTA 81).

BGL BNP Paribas Luxembourg Open, Luksemburg (Luksemburg)