ATP Bazylea: Alexander Zverev przegrał z Taylorem Fritzem. Stefanos Tsitsipas i Roberto Bautista grają dalej

Alexander Zverev w dwóch setach przegrał z Taylorem Fritzem w I rundzie rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju ATP 500 w Bazylei. Do 1/8 finału awansowali rozstawieni Stefanos Tsitsipas, Roberto Bautista i Fabio Fognini.

Marcin Motyka
Alexander Zverev Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Alexander Zverev
Po udanych występach w Chinach, gdzie uzyskał półfinał w Pekinie i finał w Szanghaju, Alexander Zverev był optymistycznie nastawiony co do końcówki sezonu. Rywalizację w jesiennym sezonie gry na kortach twardych w hali w Europie Niemiec rozpoczął jednak od niepowodzenia. W I rundzie turnieju ATP w Bazylei rozstawiony z numerem drugim Zverev przegrał 6:7(7), 4:6 z Taylorem Fritzem.

Pokonując aktualnie szóstego w rankingu ATP Zvereva, Fritz odniósł piąte w karierze zwycięstwo nad rywalem z czołowej "10" klasyfikacji singlistów. - Zagrałem solidnie. Dobrze funkcjonował mój serwis - ocenił, cytowany przez portal atptour.com, Fritz, który w II rundzie zmierzy się z Alexem de Minaurem, posiadaczem dzikiej karty.

Nie zawiódł natomiast inny młody, ale już wysoko notowany tenisista, Stefanos Tsitsipas. Oznaczony numerem trzecim Grek pokonał 6:3, 7:6(6) Alberta Ramosa. - Spodziewałem się, że będzie trudno. On walczył i sprawił mi problemy, ale jestem zadowolony, że wygrałem w dwóch setach - powiedział Tsitsipas, który w ciągu 93 minut gry zaserwował cztery asy, uzyskał dwa przełamania i posłał 34 zagrania kończące.

Walczący o udział w Finałach ATP Tour Roberto Bautista rywalizację w Bazylei rozpoczął od zwycięstwa nad Mariusem Copilem. Hiszpan, turniejowa "czwórka", ograł Rumuna, zeszłorocznego finalistę Swiss Indoors Basel, 6:4, 7:5. Kolejnym przeciwnikiem Bautisty będzie Richard Gasquet. Francuz we wtorek również bez straty partii uporał się z Juanem Ignacio Londero.

Dalej gra także inny kandydat do występu w londyńskim Masters, Fabio Fognini. Rozstawiony z numerem piątym Włoch wygrał 6:2, 6:4 z kwalifikantem Alexeiem Popyrinem, serwując pięć asów i wykorzystując cztery z dziewięciu piłek na przełamanie.

W 1/8 finału zameldowali się również Radu Albot oraz Reilly Opelka. Mołdawianin pokonał 2:6, 6:3, 6:4 Dusana Lajovicia i o ćwierćfinał powalczy z najwyżej rozstawionym i broniącym tytułu Rogerem Federerem. Z kolei Amerykanin po dwóch tie breakach wyeliminował Cristiana Garina.

Swiss Indoors Basel, Bazylea (Szwajcaria)