Next Gen ATP Finals: Alex de Minaur z kompletem zwycięstw w grupie. Frances Tiafoe i Miomir Kecmanović też w 1/2 finału

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Alex de Minaur
Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Alex de Minaur

Alex de Minaur w trzech setach pokonał Caspera Ruuda i z kompletem zwycięstw zakończył zmagania w Grupie A rozgrywanych na kortach twardych w hali w Mediolanie Next Gen ATP Finals. Do 1/2 finału awansowali też Frances Tiafoe i Miomir Kecmanović.

Mimo dwóch zwycięstw w dwóch pierwszych kolejkach przed ostatnią serią gier Alex de Minaur nie mógł być pewny awansu do półfinału Next Gen ATP Finals 2019. Kwalifikację do 1/2 finału najwyżej rozstawiony Australijczyk uzyskał w czwartek. W imponującym stylu. W spotkaniu trzeciej kolejki zmagań w Grupie A oddał tylko trzy gemy Casperowi Ruudowi. - Mój plan był taki, aby grać na własnych warunkach, być agresywnym i prezentować urozmaicony tenis. Chciałem też wykorzystywać okazję do ataków przy siatce. To wszystko zadziałało - powiedział 20-latek z Sydney, cytowany przez portal atptour.com.

Porażka Ruuda oznaczała, że zwycięzca drugiego czwartkowego meczu w Grupie A, pomiędzy Miomirem Kecmanoviciem a Alejandro Davidovichem, uzyskiwał awans do 1/2 finału. Lepszy okazał się Serb, który zwyciężył 4:1, 4:1, 4:3(6). - Z tym meczem związana była duża presja i myślę, że poradziłem sobie z tym lepiej niż on. Cieszyłem się grą, byłem spokojny i stabilny - ocenił belgradczyk.

Mecz o wejście do 1/2 finału odbył się również w Grupie B. Zmierzyli się w nim Frances Tiafoe i Elias Ymer. Górą okazał się Amerykanin, wygrywając 4:2, 4:2, 4:2. - Jestem podekscytowany. Druga połowa sezonu była dla mnie trudna, więc potrzebowałem takiego sukcesu - skomentował 21-latek z Orlando.

Z kolei Jannik Sinner, który miejsce w najlepszej "czwórce" turnieju zapewnił sobie już w środę, na zakończenie rywalizacji w fazie grupowej w czterech setach przegrał z Ugo Humbertem. - Rozegrałem świetny mecz. To mój ostatni występ w sezonie i cieszę się, że wygrałem, i to z tak dobrym rywalem - mówił Francuz.

Półfinały Next Gen ATP Finals 2019 odbędą się w piątek. O godz. 19:00 zmierzą się De Minaur i Tiafoe, natomiast nie przed 21:00 na placu gry pojawią się Sinner i Kecmanović.

Next Gen ATP Finals, Mediolan (Włochy) kort twardy w hali, pula nagród 1,4 mln dolarów czwartek, 7 listopada

Grupa A:

Alex de Minaur (Australia, 1) - Casper Ruud (Norwegia, 4) 4:1, 4:0, 4:2 Miomir Kecmanović (Serbia, 5) - Alejandro Davidovich (Hiszpania, 7) 4:1, 4:1, 4:3(6)