Domachowska gromi w 48 minut

Dzień przed swoimi 22. urodzinami Marta Domachowska sprawiła sobie idealny prezent. Nasza zawodniczka rozgromiła w I rundzie Australian Open Mathilde Johansson z Francji. W spotkaniu, które trwało zaledwie 48 minut, druga rakieta Polski oddała rywalce dwa gemy.

Adam Naruszewicz

Marta Domachowska, która do turnieju głównego przebijała się przez eliminacje, trafiła w losowaniu na grającą w zawodach z dziką kartą Mathilde Johansson z Francji. Polka była faworytką spotkania, jednak trudno było się spodziewać tak wysokiej wygranej. Nasza zawodniczka wygrała 6:1, 6:1, większość gemów kończąc do 30 lub do 0.

Tym samym Polka udanie zrewanżowała się Johansson za porażkę w turnieju WTA w Paryżu na początku zeszłego sezonu. Domachowska przegrała wówczas 6:7, 0:6 pomimo prowadzenia 5:0 w pierwszym secie. W kolejnej rundzie druga zawodniczka Polski zagra z Marion Bartoli (Francja, 10) lub z Sofią Arvidsson (Szwecja).

Wynik meczu:

Marta Domachowska (Polska, Q) - Mathilde Johansson (Francja) 6:1, 6:1

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)