WTA Bastad: Wozniacki nadal bez straty seta

Rozstawiona w szwedzkim turnieju z numerem pierwszym Wozniacki stawiła czoła pierwszej rywalce, która w tym tygodniu napędziła jej strachu. Polka z duńskim paszportem poradziła jednak sobie z powracającą do wielkiej dyspozycji Marią Kirilenko.

Marek Furjan

Spotkanie pomiędzy Caroline Wozniacki (Dania, 1) a nierozstawioną w Bastad Marią Kirilenko (Rosja) mogło zakończyć się w zupełnie inny sposób. Rosjanka bowiem zarówno w pierwszym, jak i drugim secie, nie skorzystała z ogromnej szansy przed jaką stanęła.

W pierwszej odsłonie meczu Kirilenko przy stanie 5:4 miała piłkę setową. Wozniacki uratowała się jednak mocnym serwisem w linię, do odbioru którego Rosjanka nie zdążyła się należycie ustawić. Kolejne trzy gemy padły łupem grającej pod flagą Danii Caroline i to ona wygrała partię otwarcia 7:5.

Drugi set miał podobny przebieg. Wozniacki cały czas goniła wynik, by w decydującej fazie seta, a jak się później okazało i meczu, wyprowadzić serię celnych uderzeń przynoszących punkty. Kirilenko prowadziła 3:1, a także 5:3. Taka przewaga nie wystarczyła jej jednak na wygranie choćby jednego seta. Swoje okazje w ważnych dla rozstrzygnięcia seta momentach marnowała kilkukrotnie posyłając skrót w siatkę. Po roztrwonieniu dwugemowej przewagi przegrała także swoje podanie. Marii udało się co prawda wygrać gem serwisowy Wozniacki, lecz tie break był przedstawieniem jednej aktorki. Caroline Wozniacki awansowała do półfinału, w którym spotka się z Flavią Pennettą lub Allą Kudrawtsiewą.

Collector Swedish Open, Bastad
pula nagród 220 tysięcy dolarów
czwartek, 9 lipca 2009
ćwierćfinał gry pojedynczej

Caroline Wozniacki (Dania,1) - Maria Kirilenko (Rosja) 7:5 7:6(4)

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)