Tenis. ATP Auckland: Hubert Hurkacz - Mikael Ymer. Polak w ćwierćfinale po zwycięstwie nad nadzieją Szwecji

Hubert Hurkacz awansował do ćwierćfinału rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP 250 w Auckland. W środowym meczu II rundy Polak w dwóch setach pokonał kwalifikanta Mikaela Ymera.

Marcin Motyka
Hubert Hurkacz Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
Hubert Hurkacz na otwarcie występów w turnieju ATP w Auckland pokonał Lorenzo Sonego. W 1/8 finału trafił na Mikaela Ymera. 21-latek ze Sztokholmu, który do głównej drabinki ASB Classic przebijał się przez eliminacje, a w I rundzie ograł Francesa Tiafoe'a, to wielka nadzieja szwedzkiego tenisa. Od kilkunastu miesięcy robi systematyczne postępy. W zeszłym roku zwyciężył w czterech challengerach i wszedł do czołowej "80" rankingu ATP. W środę to jednak także świetnie rozwijający się 22-letni Polak okazał się lepszy.

W pierwszym secie wyrównana walka trwała do stanu 2:2. Wówczas Hurkacz przejął inicjatywę, zdobył cztery gemy z rzędu i wygrał partię 6:2. W drugiej odsłonie obaj świetnie spisywali się przy własnych podaniach. Jedyną szansę na przełamanie miał Polak (przy 5:5), lecz jej nie wykorzystał.

Ostatecznie o losach drugiego seta musiał decydować tie break, który potoczył się pod dyktando wrocławianina. Hurkacz szybko wyszedł na prowadzenie 3-0, następnie wprawdzie przegrał dwie kolejne wymiany, ale stanu od 3-2 do końca meczu nie stracił już żadnego punktu.

Pojedynek trwał godzinę i 35 minut. W tym czasie Hurkacz zaserwował dziesięć asów, przy własnym podaniu wygrał 71 proc. rozegranych akcji, ani razu nie został przełamany, wykorzystał dwa z sześciu break pointów i łącznie zdobył 74 punkty, o 15 więcej od przeciwnika.

W ćwierćfinale, w czwartek, Hurkacz zmierzy się z najwyżej rozstawionym Fabio Fogninim bądź z Feliciano Lopezem.