Tenis. ATP Cordoba: Juan Ignacio Londero wygrał derby prowincji. Udany początek Diego Schwartzmana

Juan Ignacio Londero w dwóch setach pokonał Pedro Cachina w meczu dwóch najlepszych tenisistów pochodzących z prowincji Cordoba. W 1/4 finału rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju rangi ATP 250 jest też najwyżej rozstawiony Diego Schwartzman.

Marcin Motyka
Juan Ignacio Londero PAP/EPA / LYNN BO BO / Na zdjęciu: Juan Ignacio Londero
Juan Ignacio Londero i Pedro Cachin, dwóch aktualnie najlepszych tenisistów pochodzących z prowincji Cordoba, zmierzyli się ze sobą w II rundzie turnieju Cordoba Open. Co ciekawe, był to drugi pojedynek pomiędzy tymi graczami i drugi w tej imprezie. Ponownie lepszy okazał się wyżej notowany Londero. W ćwierćfinale zeszłorocznej edycji zwyciężył 6:4, 7:6(3), natomiast w czwartek wygrał w stosunku 6:3, 6:3.

- Byłem trochę zdenerwowany i dużo do siebie mówiłem, zachęcając się w ten sposób do walki, dlatego cieszę się, że wygrałem w dwóch setach - powiedział broniący tytułu w Cordobie Londero, cytowany przez portal atptour.com. - Fakt, że bronię tu tytułu, jest dla mnie bardziej motywacją niż presją. Gdybym musiał to robić w innym turnieju, byłoby trudniej. Tutaj mam wsparcie rodziny oraz przyjaciół i dobrze się bawię - dodał.

Rozstawiony z numerem ósmym Argentyńczyk, który w czwartek zaserwował sześc asów, przy własnym podaniu zdobył 70 proc. rozegranych punktów, ani razu nie został przełamany i uzyskał trzy breaki, w ćwierćfinale zmierzy się z Laslo Djere. Serb, turniejowa "czwórka", w II rundzie ograł Pedro Martineza, kwalifikanta.

W bardzo dobrym stylu rywalizację w Cordoba Open 2020 zainaugurował Diego Schwartzman. Najwyżej rozstawiony Argentyńczyk w 103 minuty pokonał 6:1, 7:5 Jaume Munara, serwując cztery asy i wykorzystując pięć z ośmiu szans na przełamanie.

Ćwierćfinałowym przeciwnikiem Schwartzmana będzie kolejny Hiszpan, Albert Ramos, oznaczony numerem piątym. 32-latek z Barcelony po ponad trzygodzinnym i przerwanym przez opady deszczu spotkaniu wygrał 6:3, 6:7(4), 6:4 z Pablo Andujarem, ogrywając rodaka trzeci raz w ich dziewiątej konfrontacji na poziomie ATP Tour.