Tenis. WTA Hua Hin: Elina Switolina i Qiang Wang za burtą. Patricia Maria Tig rywalką Magdy Linette w półfinale

Elina Switolina przegrała z Nao Hibino w ćwierćfinale turnieju WTA International w Hua Hin. Odpadła Qiang Wang, która uległa Leonie Kueng. Patricia Maria Tig pokonała Saisai Zheng i w sobotę w półfinale zmierzy się z Magdą Linette.

Elina Switolina Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: Elina Switolina
Elina Switolina (WTA 4) na ćwierćfinale zakończyła występ w Hua Hin. W piątek niespodziewanie przegrała 4:6, 2:6 z Nao Hibino (WTA 84). Ukrainka od stanu 3:2 straciła 10 z 13 kolejnych gemów. W drugiej partii z 0:5 zbliżyła się na 2:5, ale więcej nie zdziałała. Japonka wykorzystała pięć z ośmiu break pointów.

- Bardzo się cieszę z tej wygranej, bo Elina to jedna z najlepszych tenisistek na świecie. Oglądałam ją wiele razy w telewizji i jestem niesamowicie szczęśliwa - powiedziała Hibino dla wtatennis.com. Japonka odniosła pierwsze zwycięstwo nad zawodniczką z Top 10 rankingu (bilans 1-6). W sobotę powalczy o szósty singlowy finał w głównym cyklu. W swoim dorobku ma dwa tytuły, zdobyte w Taszkencie (2015) i Hiroszimie (2019).

Kolejną rywalką Hibino będzie Leonie Küng (WTA 283), która zwyciężyła 7:5, 4:6, 6:4 Qiang Wang (WTA 27). W pierwszym secie Szwajcarka wróciła ze stanu 3:5. W drugiej partii z 1:3 wyrównała na 3:3, ale straciła trzy z czterech następnych gemów. W decydującej odsłonie zdobyła dwa przełamania i wyszła na 4:1. Mimo ambitniej pogoni Wang, Küng nie dała sobie odebrać awansu.

W trwającym dwie godziny i 19 minut meczu miało miejsce 13 przełamań, z czego siedem dla 19-letniej Szwajcarki. Dla Kung to drugi singlowy występ w głównym cyklu. W lipcu 2018 roku w Gstaad odpadła w I rundzie po porażce z Johanną Larsson. - Starałam się zachować spokój. Jestem niezwykle szczęśliwa. Tak ciężko na to pracowałam i żyję teraz moim marzeniem. Naprawdę cieszę się tym - mówiła finalistka juniorskiego Wimbledonu 2018.

Patricia Maria Tig (WTA 105) wróciła z 2:4 w pierwszym secie i wygrała 6:4, 6:2 z Saisai Zheng (WTA 36). W ciągu 99 minut Rumunka popełniła siedem podwójnych błędów, ale też obroniła 10 z 12 break pointów. Miała 10 szans na przełamanie i wykorzystała pięć. O trzeci singlowy finał w WTA Tour (Baku 2015, Bukareszt 2019) zmierzy się w sobotę z Magdą Linette.