Tenis. ATP Delray Beach: Milos Raonić zagra o finał. Brandon Nakashima zatrzymany przez Yoshihito Nishiokę

Milos Raonić pokonał Steve'a Johnsona i awansował do półfinału turnieju ATP Tour 250 w Delray Beach. 18-letni Brandon Nakashima, debiutant w głównym cyklu, został zatrzymany przez Yoshihito Nishiokę.

Milos Raonić PAP/EPA / DAVE HUNT / Na zdjęciu: Milos Raonić
Milos Raonić (ATP 37) bez straty seta zameldował się w półfinale imprezy w Delray Beach. W ćwierćfinale pokonał 7:6(6), 6:3 Steve'a Johnsona (ATP 76). W pierwszym secie Kanadyjczyk wrócił ze stanu 1:3. W trwającym 98 minut meczu zdobył 34 z 44 punktów przy swoim pierwszym podaniu i uzyskał trzy przełamania.

Raonić podwyższył na 4-1 bilans spotkań z Johnsonem. Po raz drugi zmierzyli się w Delray Beach. W 2018 roku lepszy był Amerykanin. - Poruszyłam się dobrze, trafiłem w kort wiele returnów. Posyłałem piłki, które mogłem kontrolować tak dobrze, jak to możliwe. Mój serwis nie funkcjonował dobrze, ale najważniejsze było to, że walczyłem. Uzyskałem kilka szczęśliwych przełamań i to najlepiej wykorzystałem - mówił Kanadyjczyk dla atptour.com.

Debiut Brandona Nakashimy (ATP 294) w głównym cyklu dobiegł końca. W poprzednich rundach 18-letni Amerykanin rozprawił się z Jirim Veselym i Cameronem Norrie. W ćwierćfinale przegrał 6:3, 6:7(5), 4:6 z Yoshihito Nishioką (ATP 63). W trzecim secie Nakashima z 1:5 zbliżył się na 4:5 po obronie czterech piłek meczowych, ale nie udało mu się odwrócić losów tej batalii.

W trwającym dwie godziny i 25 minut meczu Nakashima zaserwował 12 asów. Obaj tenisiści uzyskali po trzy przełamania. Nishioka zdobył o cztery punkty więcej (115-111). W poniedziałek Kanadyjczyk awansuje w okolice 52. miejsca w rankingu. 20 marca 2017 roku był notowany na 58. pozycji, ale cztery dni później zerwał więzadła krzyżowe w lewym kolanie. W kwietniu 2018 spadł na 380. miejsce.

- To powinien być mój najwyższy ranking odkąd wróciłem po operacji kolana. Jestem bardzo szczęśliwy z tego powodu - powiedział Nishioka. We wrześniu 2018 roku w Shenzhen Japończyk zdobył pierwszy tytuł w głównym cyklu.

Kolejnym rywalem Nishioki będzie Ugo Humbert (ATP 44), który w 71 minut rozbił 6:1, 6:2 Francesa Tiafoe (ATP 84). Francuz zaserwował osiem asów i zgarnął 24 z 33 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obronił dwa break pointy, a sam wykorzystał cztery z 10 szans na przełamanie. Amerykanin w 2018 roku zdobył w Delray Beach tytuł.

Reilly Opelka (ATP 54) pokonał 6:3, 6:4 Soona Woo Kwona (ATP 82). W ciągu 66 minut Amerykanin posłał 16 asów i zdobył 30 z 38 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Nie musiał bronić żadnego break pointa, a sam zamienił na przełamanie dwie z czterech okazji. Kolejnym rywalem Opelki będzie Raonić.