WTA Bad Gastein: Polski debel w ćwierćfinale

Olga Brózda i Magdalena Kiszczyńska pokonały Alinę Żidkową i Carmen Klaschkę 7:5, 7:6(5) zapewniając sobie awans do ćwierćfinału turnieju gry podwójnej Nurnberger Gastein Ladies rozgrywanego na kortach ziemnych w austriackim Bad Gastein (z pulą nagród 220 tys. dolarów).

W pierwszym secie mieliśmy festiwal przełamań. Na 12 rozegranych gemów siedem kończyło się odebraniem serwisu zawodniczkom podającym. W tym ostatnim gemie decydującego breaka zaliczyły Polki i to one cieszyły się z wygrania pierwszego seta 7:5.

W pierwszym gemie drugiego seta Żidkowa i Klaschka nie wykorzystały żadnego z trzech break pointów. W trzecim gemie Rosjanka i Niemka dopięły swego, wykorzystały piątego w secie break pointa, a następnie utrzymały własne podanie i prowadziły 3:1. Po sześciu gemach było 4:2 dla Żidkowej i Klaschki, jednak od początku seta zmarnowały one aż siedem break pointów. Polki za to wykorzystały jedną z dwóch szans na przełamanie serwisu rywalek i po ośmiu gemach mieliśmy remis 4:4.

Kolejne gemy przebiegały zgodnie z regułą własnego podania i o losach seta zadecydował tie-break. W nim Brózda i Kiszczyńska objęły prowadzenie 6-4 i wykorzystując drugą piłkę meczową zakończyły to długie jak na standardy debla (jedna godzina i 44 minuty) spotkanie.

W ćwierćfinale rywalkami Polek będą zwyciężczynie meczu Ipek Senoglu/Jarosława Szwedowa (Turcja/Kazachstan, 2) - Tatjana Malek/Andrea Petkovic (Niemcy).

Nürnberger Gastein Ladies, Bad Gastein (Austria)

WTA International, kort ziemny, pula nagród 220 tys. dol.

poniedziałek, 20 lipca 2009

wyniki

pierwsza runda gry podwójnej:

Olga Brózda/Magdalena Kiszczyńska (Polska) - Alina Żidkowa/Carmen Klaschka (Rosja/Niemcy) 7:5, 7:6(5)